Sisukord
Arvamus
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» (20) Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele (3) Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust (5) Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist (1) Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand (1) Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (99) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? (2) Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine (14) Edward Lucas: õnn väljendada arvamust (4) Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood (1) Toomiku helged varjundid (14) Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni (4) Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! (1) Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mikk Sarv: ERM – vaikust või vingu?

2 min lugemist
Mikk Sarv FOTO: Elmo Riig/SAKALA

Must toss, kummide kiunumine, pikad pruugitud autode kolonnid, paraplaanide lärm, rohtunud betoonmürakad – see on see keskkond, kuhu kerkib kohe meie au ja uhkus – Eesti Rahva Muuseum.

Tellijale Tellijale

Muuseumi uus hoone valmib Raadil juba mõne aasta pärast. Koos sellega avaneb võimalus lõpuks ometi muuta piirkonna ja maastiku ilmet ning mainet kooskõlas kauni mõisapargi ja järvega. Kuigi suured alad on maetud betoonist lennuradade alla, on kunagise suletud lennujaama alalt leitud mitmeidki taimharuldusi, mille kaitseks on juba 2009. aastal tehtud ettepanek Raadi looduskaitseala moodustamiseks.

Kavandatav kaitseala paikneb lennuvälja tagumises osas, ruleerimisraja ja Hiinalinna vahel. Kuigi Tartu vallal oli alale tehtud detailplaneering, kavandatud teedevõrk ja infrastruktuur, oli vallavalitsus valmis vastavalt vajadusele plaane muutma. See on heas kooskõlas ka valmiva muuseumihoonega.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto