Sisukord
Tartu
Postimees
06.07.2020
Estoonlased lahkavad Aivar Mäed tabanud süüdistuste tagamaid (4) Eesti Eesti lühiuudised Riigikogu koguneb arutama töölubade pikendamist Martin Helme lubab uut tooni Riigikülasse tulekivi tooma Majandus Majanduse olukord on halb, aga tulevik pakub lootust Majanduse lühiuudised Välismaa Uued viiruskolded sunnivad tuhanded inimesed koduseinte vahele Välismaa lühiuudised PÕHJALA VAADE ⟩ Noori rõhub stress ja ühiskondlik surve Doonau delta traditsiooniline eluviis taandub mootorimüra ees Arvamus Peatoimetaja Mart Raudsaar: ajakirjandus ei ole kohus (1) Juhtkiri: EKRE ujub jõuliselt vastuvoolu (3) Juku-Kalle Raid: dalai-laama juubelil on paras meenutada, et ükski autoritaarne suurriik ei ole lihtsalt niisama altruistlik Raimond Kaljulaid: kuidas toetada maaomavalitsusi? 5. juuli 1940: valimisetendus algab Kultuur Kapitalist astub kirikusse ja küsib: «Palju maksab?» Elab veel funk Kultuuri lühiuudised Kas on kerge olla noor?* Sport Tänak meelitas Viru rallile oodatust rohkem pealtvaatajaid Spordi lühiuudised Karistused rikkusid Hamiltoni nädalavahetuse Flora võidutses, Trans kurvastas, Paide rõõmustas Tartu Piret Bristol: muutuste arhitektid Ott Kiens: roheline orav Tartu linnapildis Parkide elurikkuse projekt ei taotlegi harjumuspärast ilu Autovabaduse puiestee avanes rõõmsalt ja rahvarohkelt Tartu lühiuudised Koroonaepideemiajärgne aeg hoiab kliinikumi töötajad valvel (3) Värvika ajalooga Kavastu jõeparv sai uue kuue Meelelahutus Koomiks Sudoku

Martin Pau: köhige pappi, siis sigitan!

4 min lugemist
Martin Pau. FOTO: .

Järjekordne teaduslik analüüs tõestas, et eesti rahva hääbumine kiireneb. Sünnikordaja 1,5, mis väljendab 2011. aastal ilmale tulnud laste arvu ühe naise kohta, tõotab hiljemalt poole tosina aasta pärast veel hoogsamalt kukkuda, sest potentsiaalseid sünnitajaid on siis veel vähem kui praegu.

Tellijale Tellijale

«Tänapäeval võetakse lastesaamist vastutustundlikult. /.../ Noortele kuluks ära korralik signaal, et nad ei peaks muretsema,» arvas rahvastikuteadlane Mare Ainsaar, kommenteerides meie tumenevat tulevikku ETVs.

Milliseid signaale me siis rahvuslikust agooniast pääsemiseks vajame? Kas näiteks sellist, mille andis saatejuht Kirsti Timmer ajakirjas Naised: lastetoetus peaks olema vähemalt sada eurot nädalas. Või sellist, mille kõmatas ilmarahva rõõmuks netikommija: andke mulle esimese lapse eest 100 000 eurot eluaseme ostmiseks, siis tahan kohe last!

04.07.2020 06.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto