K, 29.11.2023

Risto Mets: viimane aeg koldele mõelda

Risto Mets
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tartu Postimehe reporter Risto Mets.
Tartu Postimehe reporter Risto Mets. Foto: Sille Annk

Lõunamaale suuna võtnud kured ja haned kuulutavad teadupärast kurja ilma. Meil tähistab see aega, mil inimesed asuvad puusülemeid tuppa kandma. Kuid oh häda – pliit ajab suitsu sisse ja ahi tõmbab tagurpidi, justkui oleks lind korstnasse pesa teinud. Veel hullem, kui lõõrides läheb tahm suure raginaga põlema või immitseb suitsu kohast, kust seda tulla ei tohiks.

Neid märke oleks rumal eirata. Kütteseadmed on ilmselgelt korrast ära ning kutsuda tuleb korstnapühkija. Mõelda, et ehk ei juhtu midagi, elan talve üle, küll siis vaatab, on enesepettus, mis võib lõppeda traagiliselt.

Ühes ilmade jahenemisega heliseb üha sagedamini häirekeskuse telefon. Septembri algusest siiani on päästjad Lõuna-Eestis kustutanud kolm rikkis kütteseadmest alanud tulekahju. Päästjad loodavad, et seni üsna tagasihoidlik väljakutsete hulk näitab inimeste teadlikkuse kasvu ning kõigil on korstnad kenasti pühitud. Samas on sügis olnud üsna soe ja tõehetk tuleb alles pakasega.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles