Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhtkiri: kriminaalasi lõpetatud: kahtlus jääb, lootus jääb

2 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

Postimees avaldas 22. mail Reformierakonna liikme Silver Meikari arvamusartikli «Erakondade rahastamisest. Ausalt», milles endine riigikogu liige tunnistas, et vahendas 2010. aastal erakonnale oma isikliku annetusena tundmatu päritoluga raha, mille andis talle erakonnakaaslane, praegune riigikogu liige Kalev Lillo erakonna peasekretäri, praeguse justiitsministri Kristen Michali eestvõttel. Riigiprokuratuur algatas kriminaalasja.

Tellijale

Eile teatas prokuratuur, et asi süüdistuseni ei jõua. Põhjendused kõlasid veenvalt: jäi sõna sõna vastu, uuritavast teost on möödas palju aega ning tunnistajate väiteid pole võimalik kontrollida nii, et tõendid oleksid kohtus süüdi mõistmiseks piisavad. Eesti on küllalt arenenud õigusriik, et mitte kahelda enam kui viie kuu jooksul läbi viidud uurimise põhjalikkuses ja kriminaalasja lõpetamise motiivides. Oluline on mainida, et prokuratuur ei tee otsuseid vaakumis, vaid õigusruumis, mistõttu mängis kindlasti rolli ka õiguskantsleri eelmise nädala otsus mitte võimaldada riigikogu liikmetelt Priit Toobalilt ja Lauri Laasilt saadikupuutumatuse võtmist.

Kuid ometi kahtlus jääb. Kahtlus jääb, ja seda mitte õiguslikus, vaid inimlikus mõttes. Kui uskuda, et annetused on liikunud täiesti juhusliku kokkusattumusena just sellisel moel ja viisil, nagu reformierakondlased kirjeldavad, elavad nad ilmselt mingis teises dimensioonis.

31.03.2020 01.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto