Sisukord
Arvamus
Postimees
07.04.2020
Välistööjõu kärpimise plaan räsib peale põllumajanduse ehitust ja tööstust (20) Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Ahto Lobjakas: riik kuu peal

4 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Priit Simson

Ei ole ilmselt žanrit, mis suudaks toimunut elutruult ühte köita, vahest ehk Mart Juure kirjutatud kapo raport, nendib kolumnist Ahto Lobjakas Reformierakonna kriminaalasja lõpetamise määrust lugedes.

Tellijale

Mis seal vaimselt toimus – väljumine kindlustundest, enesestmõistetavast, elust –, see leiab mõnikord poco a poco aset ka kunstis.» Nii ütles Karl-Heinz Stockhausen ühes kontekstis, millest ta mõistus üle ei käinud. Meid ei huvita siin 9/11 tragöödia, vaid meie eneste tragöödia, millest, tundub, kellelgi Eestis mõistus üle ei käi. Stockhauseni sõnad tunduvad kõnetavat ka meid. Meiegi seisame vastakuti millegagi, milles meie kokku kogutud inimmõistus enda peegeldust enam ära ei tunne.

Pärast kõiki ponnistusi jääb kõige ammendavamaks kommentaariks Reformierakonna raha­skandaalile, mida olen kuulnud, ühe kolleegi kahesõnaline, kõiketähendav ja mittemidagiütlev «kuul pähe». Me leiame end wittgensteinlikul keelepiiril: «Millest ei saa rääkida, sellest tuleb vaikida.» Osa meie poliitikutest on kolinud Kuu peale (parafraseerides Postimehe juhtkirja). Mida ongi meil öelda – või ülejäänud poliitikutel? Vanadest sõnadest ei aita ja iga uus sõnaus kisuks kiht kihi järel maha seda vähestki mõistmist, mis meil on.

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto