Sisukord
Kultuur
Tänane leht
23.09.2020
Alaveri kohtutoimik paljastab salasuhtluse Saksa dopinguarstiga (13) Eesti Haiglad võivad maskist keeldujad ukse taha jätta Abieluküsimus lööb võimuliitu kiilu (20) Eesti lühiuudised Üliõpilased tähistasid vastupanuvõitluse päeva rongkäiguga Finantsinspektsioon pelgas Danske panga hiiglasejõudu (1) Majandus Majanduse lühiuudised Nike peakorterist lahkunud eestlane: see oli nagu suur mull Tuntud Eesti ehitusmaterjalide müüjad pöörasid tülli Välismaa Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE ⟩ Mis on Hispaanias lahvatanud ränga viiruspuhangu taga? Briti valitsus proovib pidurit tõmmata (1) Nakatumine kasvab vaid ühe erandiga kogu Euroopas (6) Anders Tegnell: «Rootsis teist lainet ei tule» (5) Tšehhi vahetas viiruse tõusulaines välja tervishoiuministri Arvamus Juhtkiri ⟩ Mitte meie nimel Alexandra Saarniit: lõhestamine valijate nimel (12) Mait Raava: Eesti jõukuse hooratas (2) Lugejakiri: sügisesed õpetused Mart Kalm: ülikoolide närutamine (2) Joosep Vimm: Tallinna rattastrateegia – mis läks valesti? Mihkel Kangur: raudtee renessansist Andrei Kužitskin: Tomsk ja Navalnõi sündroom (2) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: patsiendi tahtega tuleb lõpuks arvestama hakata (3) TERVISHOID ⟩ Kadri Tammepuu: patsienditestament ei sobi siiski kõigile TERVISHOID ⟩ Sten Anspal ja Janno Järve: kuidas otsustada otsustusvõimetu inimese eest? Kultuur See mees võib jõuda ka lühifilmi Oscarini! (1) Kultuuri lühiuudised Isa, ema ja poja vahel: «Aga miks sa niimoodi ütled?» Heitunud kanaarilindude hädakisa: tehnoloogiafirmad hävitavad maailma Sport Tommi Mäkinen lahkub Toyota WRC-tiimi juhi kohalt Kiirjooks Eestis: välejalgu on alati olnud ja on ka tulevikus Tartu Jahimehed peletavad peeglitega suurtelt teedelt metsloomi Tiia Kõnnussaar: õige naine toidab kuus last ja mehe 200 000 euro eest vahetavad kergliiklustee ja puud kohad Teerajajate allee pikenes Tartu lühiuudised Tammeka tahab kodus kindlalt võita Tartu parandajad tahavad Eesti ringreisile minna 14-aastane poiss kihutas valge mersuga puusse Ado Vabbe elutööst annavad aimu suur näitus ja paks raamat Kultuuri lühiuudised Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bookeri preemia taas Hilary Mantelile

4 min lugemist
Hilary Mantel võitis oma romaaniga «Bring up the Bodies» Bookeri preemia, kolma aastat tagasi tõi talle sama auhinna romaan «Wolf Hall». FOTO: Reuters

Teisipäeva hilisõhtul tehti Londoni Guildhallis pidulikult teatavaks tänavune Man Bookeri auhinna võitja, kelleks on Hilary Mantel. Tegemist on esimese naise ja esimese britiga üldse, kel õnnestunud ingliskeelses maailmas nii ihaldatud kirjandusauhind võita juba teist korda.

Tellijale Tellijale

Selle saamise nimel võistlevad Briti, Iiri, Zimbabwe ja Rahvaste Ühenduse maade kirjanikud. Võitnud raamatu autorile antakse 50 000 naelsterlingi suurune preemia. Lisaks premeeriti sel aastal nii Mantelit kui ka ülejäänud viit autorit, kelle raamatud jõudsid lõppnimekirja, 2500 naelsterlingiga.

Žürii esimees Peter Stothard suutis vältida skandaale, mis varasematel aegadel on olnud nii tavalised. Blogijaid alahindamata on Stothardi seisukoht, et lobedasti loetavale tekstile tuleb auhindamisel eelistada kirjanduslikult tugevat teksti. Seejuures rõhutab ta, et ka kriitika peab olema professionaalne.

Kuna žüriiliikmed teda üksmeelselt toetasid, olidki lõppnimekirjas kuue autori sellised teosed, mille puhul Stothard on kindel, et neid raamatuid pärast läbilugemist randa juba maha ei unustata. Seda mõtteavaldust tervitas Guildhalli dineele kogunenud kirjandusmaailma koorekiht üksmeelse aplausiga. Ning kokkuvõttes peabki möönma, et kuna seekord tehti panus kirjanduslikult tugevale romaanile, võib üldvõitjaks pidada inglise keelt.

22.09.2020 23.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto