Sisukord
Kultuur
Postimees
07.04.2020
Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta (1) Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe (1) Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Bookeri preemia taas Hilary Mantelile

4 min lugemist
Hilary Mantel võitis oma romaaniga «Bring up the Bodies» Bookeri preemia, kolma aastat tagasi tõi talle sama auhinna romaan «Wolf Hall». FOTO: Reuters

Teisipäeva hilisõhtul tehti Londoni Guildhallis pidulikult teatavaks tänavune Man Bookeri auhinna võitja, kelleks on Hilary Mantel. Tegemist on esimese naise ja esimese britiga üldse, kel õnnestunud ingliskeelses maailmas nii ihaldatud kirjandusauhind võita juba teist korda.

Tellijale

Selle saamise nimel võistlevad Briti, Iiri, Zimbabwe ja Rahvaste Ühenduse maade kirjanikud. Võitnud raamatu autorile antakse 50 000 naelsterlingi suurune preemia. Lisaks premeeriti sel aastal nii Mantelit kui ka ülejäänud viit autorit, kelle raamatud jõudsid lõppnimekirja, 2500 naelsterlingiga.

Žürii esimees Peter Stothard suutis vältida skandaale, mis varasematel aegadel on olnud nii tavalised. Blogijaid alahindamata on Stothardi seisukoht, et lobedasti loetavale tekstile tuleb auhindamisel eelistada kirjanduslikult tugevat teksti. Seejuures rõhutab ta, et ka kriitika peab olema professionaalne.

Kuna žüriiliikmed teda üksmeelselt toetasid, olidki lõppnimekirjas kuue autori sellised teosed, mille puhul Stothard on kindel, et neid raamatuid pärast läbilugemist randa juba maha ei unustata. Seda mõtteavaldust tervitas Guildhalli dineele kogunenud kirjandusmaailma koorekiht üksmeelse aplausiga. Ning kokkuvõttes peabki möönma, et kuna seekord tehti panus kirjanduslikult tugevale romaanile, võib üldvõitjaks pidada inglise keelt.

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto