K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Prügi kolib katuse alla

Vilja Kohler
Prügi kolib katuse alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aardlapalu prügila gaasikogumissüsteem hakkas tööle juulis. Praegu põletatakse gaas kohapeal lihtsalt ära.
Aardlapalu prügila gaasikogumissüsteem hakkas tööle juulis. Praegu põletatakse gaas kohapeal lihtsalt ära. Foto: Sille Annuk

Aasta pärast on Aardlapalu prügilast praegu lageda taeva all seisvad prügihunnikud kadunud, prügi ümberlaadimine ja taaskasutatava kauba sortimine hakkab käima varju all.

Tartu linna ning Tartu ja Ülenurme valla MTÜ Tartumaa Jäätmearendus on välja kuulutanud riigihanke Aardlapalu prügilasse jäätmekeskuse väljaehitaja leidmiseks. «Tahame sinna teha tänapäevase, turvalise ja võimalikult väikse negatiivse keskkonnamõjuga jäätmejaama,» selgitas MTÜ Tartumaa Jäätmearendus projektijuht Tõnis Tõnissoo. «Uues jaamas kolib suur osa jäätmekäitlusest kinnisesse ruumi.»

See tähendab, et olmejäätmete ümberlaadimiseks ehitatakse ligi 170- ning taaskasutatavate jäätmete paigutamiseks ja sortimiseks ligi 800-ruutmeetrine hoone. Lisaks on kavas rajada kompostimisplats, kus laagerduv kraam kaetakse kas kile või mõne muu sobivast materjalist kattega.

Märksõnad
Tagasi üles