Sisukord
Majandus
Postimees

Valitsus süstib riigimetsa miljoneid

2 min lugemist
RMK tulemused paranevad. FOTO: graafika: Silver Alt

Tuleva aasta riigieelarvest leiab kummalise rahaliigutuse – valitsus võtab esmalt Riigimetsa Majandamise Keskusest dividende ja teise käega laenab saadud raha intresside eest tagasi.

Tellijale Tellijale

Koos dividendidelt tasutava tulumaksuga kavatseb valitsus võtta tuleval aastal Riigimetsa Majandamise Keskusest (RMK) välja 18 miljonit eurot. Samas on valitsus valmis andma RMK-le laenuks 20 miljonit eurot. Riigieelarve seaduse seletuskirja järgi tuleb RMK-l maksta laenu eest intresse, mis vastavad turutingimustele ehk raha hind on sama, mis pankadestki laenates.

Mis on sellise rahaliigutamise mõte, jääb selgusetuks. Rahandusministeerium vastas eile päringule, et tegu on tavapärase dividendide võtmisega, mille kohta polegi midagi öelda. Ainsaks loogiliseks selgituseks näib olevat valitsuse meeleheitlik püüd näidata riigirahandust võimalikult heas valguses – kui RMK maksab tulumaksu ja dividende, kajastub see riigieelarves tuluna, RMK-le antud laen aga finantstehinguna, mis eelarve tasakaalunäitajaid ei mõjuta.

14.07.2020 15.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto