Sisukord
Tartu
Postimees
03.06.2020
Kohtla-Järve riigigümnaasiumil järjekord ukse taga Eesti Eriolukord tõi kohtusse kaks korda rohkem laste hooldusõiguse vaidlusi Kopli lahte eksinud delfiinid ei pruugi osata lahkuda Eesti lühiuudised Eesti koroona-uuring: piirangute leevendamine ei toonud haigestumiste kasvu (2) Riik sunnib vahetama tähtsamad investeeringud vähemoluliste vastu (2) Majandus Silikaatkividest ehitamine teeb comeback’i Majanduse lühiuudised Ärinaist süüdistatakse ulatuslikus rahapesus Välismaa Balti välisministrid tõid Poola kolleegi oma mulli Itaalia tähistas koroonakriisi ajal vabariigi päeva Vene firma nõuab Le Peni parteilt võlga tagasi Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Ungarit kummitab sajandivanune trauma KOMMENTAAR. Vene omavalitsuste liitmine lahustab rahvusi Arvamus Juhtkiri: liivlaste testament leitud! Marti Aavik: keda politseinik tulistab? Toomas Koobas, Margus Maasing: digiriigi varjus pool Edward Lucas: pandeemia mõjutas geopoliitilist maailmapilti Karmo Tüür: Vene alternatiiv Rail Balticule Martin Küüsmaa: Noored peaks kohustuslikku pensionisammast tuliselt toetama (3) Kultuur Taavi Eelmaa: välgu kodustamine on keeruline protseduur Kultuuri lühiuudised Eestist võib saada suurtuuride must auk (6) Prügimägi, lageraie ja ihukaitsega ninasarvik Sport Umbraško jätkab Tarva peatreenerina «E-ralli on ülekaalulisele parem rasvapõletustrenn kui jooksmine.» Tartu Heljo Pikhof: töötushüvitis ei tohi meest narrida Erkki Bahovski: naised, maasikad ootavad teid! Laenutõukerattad tõid linna nii elevust kui ka segadust Marja tänav Supilinnas saab kõnnitee Tartu lühiuudised Ülikooli tänava suur remont valmib plaanitust ligi kaks kuud varem Lastelaulupeo suure juubeli aasta avamine lõppes kunstilise juhi õnnitlemisega Viis vabatahtlikku koristasid Aardla poldrilt üle kahe tonni prügi Ambitsioonika jalgrattatiimi eestvedaja Rene Mandri sõnul seisavad sõitjad suurte valikute ristteel Värvirõõmsas Pallases on ka must ja valge tuba Heidi Iivari asub Soome kultuuriveduriks Tartus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Inimesed kinkisid kaladele poolsada õnnelikku aastat

2 min lugemist
See maaliline foto on tehtud Käreverest veidi ülesvoolu. Keskel on Emajõgi, pildilt paistavad Kärkna vanajõgi ning Kaevandi 1 ja Vanaviha suue. Hallikad laigud on laialiaetud pinnas, mis kaevati välja vanajõgede otstest. FOTO: MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus

Inimene otsib paremat ja kala sügavamat paika. Emajõe maalilistel vanajõgedel on sügavust piisavalt ja tänu eurorahale pääsevad kalad nüüd avatud suudmetega vanadesse jõesängidesse ka kudema.

Tellijale Tellijale

«Vanajõgede luhad on Peipsi ja Võrtsjärve latikatele ning teistelegi kaladele üliolulised kudemiskohad,» ütles MTÜ Eesti Loodushoiu Keskus juhatuse liige kalateadlane Meelis Tambets.

Kevaditi suurvee ajal koevad paari-kolme meetri sügavustes vanajõgedes ehk Emajõe endistes sängiosades ning nende luhtadel paljud kalaliigid, näiteks haug, särg, säinas, linask, ahven, aga ka kaitsealune tõugjas ja vingerjas.

02.06.2020 03.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto