Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Streik sai läbi ja streikijad nõutud palgatõusu

Raskelt tulnud kokkulepe sõlmitud, jagasid osalised - arstide, õdede, haiglate ja haigekassa esindajad ning sotsiaalminister – väsinult kommentaare. FOTO: Mihkel Maripuu

Eile õhtul streigi lõpetamise tingimusena sündinud eelkokkuleppe kohta võib öelda, et streikijad taandusid oma palganõudmistes vaid kahe kuu võrra.

Tellijale Tellijale

«Läbirääkimiste viimane etapp ei toonud raha juurde, vaid püsisime riigieelarve raamides ning igaüks võttis endale kohustusi,» ütles haiglate liidu juht Urmas Sule. «Haiglad ja kiirabiteenuse osutajad võtsid kümne kuu osas riski enda peale ning arstid nõustusid palgatõusu kahe kuu võrra edasi lükkama.»

See tähendab, et meditsiinitöötajad saavad tuleval aastal soovitud palga: arstide miinimumtunnitasu tõuseb 7,16 eurolt 8 eurole (arvestuslikult 1344 eurot kuus), õdedel 3,83 eurolt 4,5 eurole (kuupalk 756 eurot) ning hooldajatel 2,11 eurolt 2,6 eurole (kuupalk 436,8 eurot). See tõus ei tule aga 1. jaanuarist, vaid 1. märtsist.

03.12.2021 04.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto