N, 26.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ratastoolis olija jääb eluaset otsides hätta

Jüri Saar
, reporter
Ratastoolis olija jääb eluaset otsides hätta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õnnetuse tagajärjel ratastooli jäänud Urmas Assor on proovinud leida üüriturult korterit, kust ratastooliga kõrvalise abita välja pääseks, kuid siiani see pole õnnestunud.
Õnnetuse tagajärjel ratastooli jäänud Urmas Assor on proovinud leida üüriturult korterit, kust ratastooliga kõrvalise abita välja pääseks, kuid siiani see pole õnnestunud. Foto: Margus Ansu

Tartus on pea võimatu osta või üürida korterit, kust ratastoolis inimene pääseks liikuma kõrvalise abita, seetõttu kaaluvad linnavõimud võimalust ehitada sobivate korteritega maja linna raha eest.

Vajadus selliste korterite järele on pidev, ehkki järjekorra pikkus üha muutub, nentis Tartu abilinnapea Jüri Kõre. Viimaste päevade seis on, et järjekorras on viis inimest. Vaja oleks üht kolmetoalist, kaht kahetoalist ja kaht ühetoalist korterit, paraku ei leia linn ratastoolis inimestele pinda, kust nad saaksid liikuma korterist ja majast välja.

Kõre sõnutsi on linn kaalunud munitsipaalmajade kohandamist ratastooliinimestele sobivaks, kuid võimalused on piiratud. Isegi kui saab panna tõstukid, mis aitaksid tänava tasapinnast esimesele korrusele, on neis majades kasinad võimalused ehitada käimlad ja vannitoad ratastooliga ligipääsetavaks. «See ei ole perspektiivne tee,» möönis Kõre.

Märksõnad
Tagasi üles