Sisukord
Arvamus
Postimees
07.04.2020
Välistööjõu kärpimise plaan räsib peale põllumajanduse ehitust ja tööstust (20) Eesti Viirusanalüüsid jätavad küsimused õhku Eesti lühiuudised Mask võib anda võltsi turvatunde Lahutatud vanemad jäävad eriolukorras laste jagamisel hätta Koroonahirm kiirendas postiringi tunni võrra Majandus Töötuid tuleb esialgu juurde tasapisi Töötasu hüvitisele joosti tormi Majanduse lühiuudised Tallinki uue laeva ehituse algust tähistati videopeoga Autotööstust ähvardab ajaloo suurim kriis Välismaa ELi tööhõiverahastu Eestit esialgu ei huvita Välismaa lühiuudised KOHALIK VAADE. Serbia valitsus võitleb viiruse asemel ajakirjanikega Koroonaviirus sundis Boris Johnsoni haiglavoodisse Arvamus Juhtkiri: maskid ja testid Aimar Altosaar: solidaarsuspuudest Veikko Maripuu: kelle häda on suurem? Ove Sander: kitsa ringi matused eriolukorras järgivad piiranguid Andres Herkel: ärge loovutage kontrolli Kultuur Tühjuse poeesia 2: Veronika Kivisilla (1) Uus rakendus lubab revolutsiooni videovaatamises ARVUSTUS. Moraalsed värdjad nunnuäris Sport Janar Talts: köögipoolt korras hoida on palju raskem kui mängida ERRi spordiboss Rivo Saarna: erameedia tegi olümpiaõigusi omandades vea Tervis Psühholoogiliselt pingeline eriolukord rõhub vaimsele tervisele Tervise lühiuudised Tartu Ärajäetud reiside eest raha tagasi saamises valitseb segadus Artur Kuusi karikatuur: kuidas lapsed lasteaeda saata. Linn lükkab investeeringuid edasi, palkade kallale veel ei lähe Päästjaile teevad muret kulupõlengud ja rahvakogunemised Marju Lauristin nihutas ja nihutab piire ühiskonnas ja inimestes, aga pani tudengi ka punastama Tartu Agro läks 1,2 miljoni euro pärast kohtusse Eesliinil patrullpolitseinik Timo Reinthal arvestab võimalusega, et võib nakatuda Meelelahutus Koomiks Sudoku
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Kalle Muuli: Maagide salaplaan

2 min lugemist
Tiiu Silves 1992. aasta sügisel. FOTO: filmiarhiiv

Laari valitsus oli just lõpetanud oma esimese erakorralise nõupidamise mässava Kaitseliidu taltsutamiseks, kui juba ootas ukse taga järgmine hiiobi sõnumi tooja. See oli Eesti Panga asepresident Bo Kragh. Tal oli kaks pakilist muret: kommertspangad kukuvad kohe kokku ja reformirubladest tuleb kiiresti lahti saada.

Tellijale

Keskpank oli rahareformi ajal kokku kogunud üle 2,2 miljardi rubla ja peaminister Tiit Vähi oli Venemaaga sõlminud kokkuleppe, mille kohaselt oleks tulnud need algselt umbes 16 miljonit dollarit väärt rublad tasuta ära anda.

See kokkulepe jäi õnneks täitmata. Venemaa ei liigutanud rublade kättesaamiseks lillegi ja Eesti Pank ei tahtnud rublasid niisama ära anda. Vastutasuks lootis keskpanga president Siim Kallas välja kaubelda hüvituse 1992. aasta kevadtalvel endisesse NSV Liidu välismajanduspanka jäänud Eesti ettevõtete raha eest.

06.04.2020 07.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto