Sisukord
Tarbija
Postimees
11.07.2020
Eesti Priit Hõbemägi on valmis minema kultuurikomisjoni vastu kohtusse Eesti lühiuudised Vanglamüüri lammutamine tõi hea üllatuse Kriis suunamudijaid ei murdnud (2) Majandus Analüüs: Tallink kaotas üle kahe miljoni reisija (2) Apple’i aktsia ralli teeb murelikuks, analüütikud soovitavad siiski osta (1) Välismaa AJA PEEGEL. Tunnistajad vaikivad seni Srebrenica ohvrite matmispaikadest Välismaa lühiuudised Arvamus Mihkel Kunnus: hukkamine e-kohtus (5) President Kanye West (3) Tagasihoidlik töörügaja Linnapea salarelv 111 päeva sisekaemust Juhtkiri: tõuksisõit pole lapsemäng (1) Tühista või saa tühistatud: avalikust arutelust sotsiaalmeedia ajastul (2) Sport MMA-eksperdid Vallo Hannus ja Ari Matti Mustonen lahkavad UFC suurt peamatši Ville Arikese kolumn: spordimaailm, mida me veel ei tundnud Tiidrek Nurme andis kogu oma elu jooksmisele (3) Merendus Täna algaval Muhu väina regatil suuri pidusid ei tule Merenduse lühiuudised AK Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi Arter Laevandusjuht Kadri Land: Tundub, et põdesin koroonat juba aasta algul Eesti jälle esirinnas! Mets kaob, mis mühiseb (58) Õiguspsühholoog Talis Bachmann: kui on ainult sõna sõna vastu, siis ei tohiks süüdi mõista (6) Põhjala võlud ja valud: vana kummitehas võidetakse inimestele tagasi «Väina tuled see aasta?» Romantikadisainer – ongi selline amet? Mis on saanud rahvaautost? Škoda Octavia sõiduproovis püüame saada jälile (1) Kuidas voltida periskoopi? Huawei täiustas parimat kaameratelefoni Esimene rokifestival tähistas totaalset vabanemist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vanematel inimestel on raske tööd leida

4 min lugemist
Viktor Bursov (53), kes 27 aastat raudteel töötanud, on kogenud, et nii vanu enam tööle ei taheta. FOTO: Toomas Huik

Kolmapäeva pärastlõunal oli Tallinnas töötukassa Tondi teenindussaalis üsna vaikne. 50. eluaasta piiri ületanud Hille Talpas tuli siia karjäärinõustaja jutule, et see aitaks leida talle sobiva koolituse Soome tööle minekuks.

Tellijale Tellijale

Naise abikaasa juba töötab Soomes ja lapsed on suured. Nõnda tahab Talpas õppida veidi soome keelt, et võõral maal rakendust leida kas aianduses või siis eakate hoolduses. «Tahan teha midagi, mis liikumist võimaldab, kontoris laua taga istuja ma ei ole,» lausub naine, kes on seni olnud tegev roosikasvatuse ja elektroonika vallas, kuid nüüd juba viis kuud tööta istunud.

Oma järjekorda nõustaja juurde ootas ka Viktor Bursov (53), kes pole lihtne tööotsija, vaid Edelaraudteelt kaheksa kuud tagasi konflikti tõttu tööandjaga lahkuma sunnitud töötajate peausaldusisik. Mees käib endise tööandajaga kohut ja osaleb töötukassa koolitusel.

10.07.2020 12.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto