E, 25.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kristin Raudsepp: ravimimüük veebis - ohud ja võimalused

, ravimiameti peadirektor
Facebook
Comments
Kristin Raudsepp.
Kristin Raudsepp. Foto: Erakogu

Eestis on avalik diskussioon apteekide tiheduse ning käsimüügiravimite turustamise üle kauplustes toimunud pikemat aega. Nüüd on lisandumas uus teema – ravimite müügi korraldamine interneti ning posti- ja kullerteenuste vahendusel.

Praegu pole ravimite müük inter­netis Eestis lubatud. Samas Euroopa Kohtu lahen­d 2003. aastast ütleb, et tulenevalt kaupade vaba liikumise põhimõttest on ravimite e-kau­bandus lubatav. Täpsustades, et liikmesriikidel on vabadus otsustada, kas lubada kasu-riski vahekorda kaaludes retseptiravimite kaubandust. Kuid kindlasti peab olema lubatud käsimüügiravimite e-kaubandus.

Eesti on ühena vähestest ELis juurutanud digiretsepti süsteemi. Täiesti loogilise arenguna on plaanis seadustada nii retsepti- kui käsimüügiravimite müük internetis. Eelnõu on ametkondlikul kooskõlastusringil.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles