P, 10.12.2023

Kilgi võlausaldajad jäävad rahata

Gert D. Hankewitz
, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rein Kilk esmaspäeval EOK esimehe Mart Siimanni ametist lahkumise peol. Kilgi firmad on aastaid heldelt toetanud Eesti sportlasi.
Rein Kilk esmaspäeval EOK esimehe Mart Siimanni ametist lahkumise peol. Kilgi firmad on aastaid heldelt toetanud Eesti sportlasi. Foto: Andres Haabu

Tartu maakohus kuulutas Lõuna Toiduainetööstuse ASi (endise nimega Pere AS) pankroti välja möödunud nädala teisipäeval. Maksejõuetuse väljakuulutamist nõudis Saksa pank Unicredit AG, mis oli aastaid tagasi laenanud Rein Kilgile ja Neeme Raigile raha leivatootmisseadmete ostuks. Ent eestlased jätsid raha tagasi maksmata ning sakslased pöördusid kohtusse.

Ettevõtte pankrotihalduriks määratud Indrek Lepsoo sõnul pole aga lootustki, et võlausaldajad, Unicrediti kõrval ka DNB pank, raha tagasi saaksid, kuna Lõuna Toiduainetööstuse varaks võib pidada vaid osalusi tütarfirmades. Firma võlg ulatub vähemalt 15,4 miljoni euroni.

Varem on firma omanikud ja juhatus ettevõttest kõik väärtusliku – kinnisvara ja kaubamärgi – välja viinud. Esimene läks ettevõtte tütarfirmale LT Pagar OÜ (endise nimega Pere Pagar) ning teine kolmandate isikutega seotud MA.KI.RA Creations OÜ-le.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles