Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Margus Mihkels: Eesti põlve uueksloojad

2 min lugemist
Margus Mihkels FOTO: Toomas Huik

Kaks aastat tagasi pidasin ma tänavanurgal vahti, kui kamraadid telliskiviga R-Kios­ki vitriini sisse lõid ning putka sigarettidest ja lahjast õllest lagedaks tegid. Hirmsad inimesed. Sellised tuleks kinni panna. Ah et mina? Einoh, mind ju paluti… Ja ma tõesti pidasin ainult vahti. Noh, okei, pärast aitasin natuke tassida ka. Raske on ju «ei» öelda, kui sõbrad paluvad.

Tellijale

Tuleks keegi sellise umbluuga lagedale, oleks jutt lühike: kuriteole kaasaaitamine on samuti karistatav.

Aga kui Silver Meikar saatis magusal maipäeval lehetoimetusse artikli, milles tunnistas osalemist Reformierakonna varjatud rahastamises, kasvasid talle selga inglitiivad ning tema pea kohal lõi helendama nimbus. Leebelt öeldes, sulist sai pühamees, kes tulnud demokraatial’ õnne tooma, Eesti põlve uueks looma. Märter, kes pidi jälki taaka kaks pikka aastat salamisi kandma, enne kui pihtimuseks jõudu leidis. Keegi ei vaadanud Meikarit kui inimest, kes on kaasa aidanud sigadustele, mida teistele ette heidab – sest tema tunnistas ju üles! Noh, läks südametunnistuse tärkamisega natuke aega, mis siis. Tubli mees ikkagi.

28.03.2020 30.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto