P, 5.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Palju poliitikat, vähe sporti

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Palju poliitikat, vähe sporti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Presidendivalimiste suursoosik Neinar Seli (paremal) vahetab mõtteid asepresidendikandidaatide hulka kuuluva Jaan Tootsiga.
Presidendivalimiste suursoosik Neinar Seli (paremal) vahetab mõtteid asepresidendikandidaatide hulka kuuluva Jaan Tootsiga. Foto: Andres Haabu

Homme toimuvatest Eesti Olümpiakomitee presidendi valimistest on saanud poliitiline tsirkus, kus oluline pole see, kuidas muuta Eesti sporti paremaks, vaid kogu mäng käib selle peale, kes saab järgmiseks neljaks aastaks auväärsele ametipostile.

Nagu teada, leidub hulgaliselt neid inimesi, kes arvavad, et kirju taustaga ärimees Neinar Seli ja olematu taustaga endine kümnevõistleja Madis Kallas pole kumbki sellele ametipostile väärikad kandidaadid. Maitse asi, kuid fakt on see, et muid valikuid meil seekord pole.

Tean, et spordiringkondades tiirleb jutt, nagu sooviks mingid jõud tekitada olukorra, kus valituks ei saa kumbki mees, kuid sellega tehtaks Eesti spordile ilmselt rohkem kahju kui kasu. Kui paremaid presidendikandidaate ei suudetud leida homme kulmineeruvate valimiste eel, siis kust peaks ideaal­inimene ilmuma nüüd?

Märksõnad
Tagasi üles