T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Frida ja Lonni tuli teistsugusena tagasi

Elina Randoja
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Epp Mardi otsustas uue poe sisustada nii, et seda saaks kasutada stuudiona. Nüüd näevad ka kliendid, kuidas puidust sünnib trükipakk ja kuidas tekstiilikunstnik sellega riidele mustreid teeb.
Epp Mardi otsustas uue poe sisustada nii, et seda saaks kasutada stuudiona. Nüüd näevad ka kliendid, kuidas puidust sünnib trükipakk ja kuidas tekstiilikunstnik sellega riidele mustreid teeb. Foto: Sille Annuk

Oktoobrikuu viimasel päeval taasavas oma uksed Frida ja Lonni kauplus Rüütli tänaval. Pärast pea kaheaastast pausi on disainipood saanud pisut uue suuna ja mõtte.

Kui tekstiilikunstnik Epp Mardi Frida ja Lonni esimest korda, 2006. aastal avas, siis müüs ta ainult omaenda disainitut ja valmistatut. Pood oli tol ajal tõesti vaid müügikoht ning looming sündis õhtul kodus. «Nii sulasid töö ja pereelu väga kokku, ei saanud enam aru, mis kus lõppes ja algas,» rääkis Mardi.

Vahepeal lapsega kodus veedetud kaks aastat tõid kaasa uued ideed. Nüüdne Frida ja Lonni asub küll samas tuttavas ruumis Jaani kiriku taga, kuid lisaks müügiriiulitele on seal kaks töölauda, kus kunstnik saab puidust trükipakke välja nikerdada ja siiditrükki teha.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles