L, 28.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trahvist võib päästa autosalongi ehitamine

Jüri Saar
, reporter
Trahvist võib päästa autosalongi ehitamine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kalda 13 krundile ärihoonet lubava planeeringu illustratsioon. Vaade Kalda tee poolt, taamal paistavad Luha tänava kortermajad. Vasakul on Maxima, mille planeering on tehtud, kuid mille nelja aasta eest antud ehitusluba on aegunud.
Kalda 13 krundile ärihoonet lubava planeeringu illustratsioon. Vaade Kalda tee poolt, taamal paistavad Luha tänava kortermajad. Vasakul on Maxima, mille planeering on tehtud, kuid mille nelja aasta eest antud ehitusluba on aegunud. Foto: Vallikraavi Kinnisvara

Aastaid tagasi müüs Tartu linn Kalda 13 krundi kohustusega hoonestada see 2008. aasta sügiseks. Ei pidanud aga ka uus, sel sügisel kukkunud tähtaeg, kuid linn ei rutta Vallikraavi Kinnisvaralt leppetrahvi nõudma.

Trahvisumma, mida linn võiks välja nõuda, on 1,8 miljonit krooni, ja selle tagamiseks on seatud kinnistule Tartu linna kasuks 2,4 miljoni kroonine hüpoteek.

Ehkki lugu on habemega, tegi linn veel ühe järeleandmise, sest eesmärk ei ole trahviraha, vaid räämas krundi hoonestamine, nagu linnasekretär Jüri Mölder selgitas.

Märksõnad
Tagasi üles