P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Doktoritöö tõestas sarapuu kasulikkust

Martin Pau
, reporter
Doktoritöö tõestas sarapuu kasulikkust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadri Koorem mõõtis Järvamaal Koeru valla salumetsas varise paksust nii kuuskede kui ka sarapuude all. Foto on tehtud analoogses metsas Tartumaal Vapramäel.
Kadri Koorem mõõtis Järvamaal Koeru valla salumetsas varise paksust nii kuuskede kui ka sarapuude all. Foto on tehtud analoogses metsas Tartumaal Vapramäel. Foto: Kristjan Teedema

Metsaomanikule võib sarapuuvõsa olla kasutu, seenelisele või jahimehele tülikas vaadet piirav risu, kuid kümnetele alustaimedele topeltsoodsa kasvupinnase looja, tõestas Tartu Ülikooli laborandi Kadri Kooremi doktoritöö.

Seda, et salumets on üks meie liigirikkamaid metsi, teavad teadlased juba ammu, kuid Koorem võttis uurida, kui suur roll selles on kahel kõige iseloomulikumal salumetsa puittaimel – kuusel ja sarapuul.

«Metsamajandajale on salumetsa põõsarinne vaid tülikas võsa, kuid selle olemasolu mitmekesistab väga tugevalt alustaimestikku,» võttis Koorem kokku oma doktoritööst tuletatava vastuolulise mõtte.

Märksõnad
Tagasi üles