T, 6.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Läti tippkunstnik maalib ruumi

Raimu Hanson
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Kristaps Gelzis (50) pakkis Tartu kunstimaja väikses galeriis lahti oma maalid, mis on valminud just nimelt sellele näitusele mõeldes ja seda ruumi silmas pidades.
Kristaps Gelzis (50) pakkis Tartu kunstimaja väikses galeriis lahti oma maalid, mis on valminud just nimelt sellele näitusele mõeldes ja seda ruumi silmas pidades. Foto: Sille Annuk

Läti nüüdiskunsti kuulsaimaid nimesid Kristaps Gelzis tuli erinevalt oma kuuest kolleegist Tartusse ise maale välja panema. Ja nii sai ta lehelugejatele selgitada, et ega ta ennast maalijaks peagi.

Näituse «Jaunums! Läti värske maal» kuraator Peeter Talvistu viis suvel Kristaps Gelzise kunstimaja väikesesse galeriisse. Üleeile ja eile sättis riialane seal paika oma teose «Kunstlik rahu III. Tartu», mis koosneb erivalgustitest ja viiest fluorestsee­ruvast akrüülmaalist. Lisaks on galeriis video.

Kõik see on valminud ekstra Tartu näitusele. «Suvel mõõtsime siin aknad üle,» ütles Tal­vistu. «Ta tegi maalid täpselt nende järgi valmis.»

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles