Sisukord
Eesti
Postimees

Ümarlaual langetati kolm otsust

2 min lugemist
President Toomas Hendrik Ilves kutsus eilseks kokku ümarlaua, et vähendada lõhet poliitikute ja kodanike vahel. FOTO: Andres Haabu

Kadriorus eile poliitikute ja kodanike vahelise lõhe vähendamiseks peetud arutelul leiti, et ettepanekuid hakatakse rahvalt koguma internetipõhiselt, nende analüüsi hakkab korraldama Eesti Koostöö Kogu ja algatust veab sumbumise vältimiseks president ise.

Tellijale Tellijale

Kodanike ideedest peaks ekspertide grupp välja töötama eelnõud, mis võiksid vabakonna esindajate nägemusel riigikogu ette jõuda hiljemalt järgmise aasta 31. märtsiks ja saada seadusteks enne jaanipäeva. Eelkõige on luubi all erakonnaseaduse ja valimisseaduse muudatused, mis parandaksid muu hulgas parteide rahastamise ja kodanike kaasamise korda.

Kuigi kohtumise tulem võib tunduda kaalukas, kulges lõviosa sellest tegelikult vaid probleemi sõnastamise püüdluse ja auru väljalaskmise tähe all. Kahetunnise ümarlaua kokku kutsunud president Toomas Hendrik Ilvesel oli esialgu välja käia vaid «Harta 12» koostajate neljapunktiline programm sellest, millised probleemid lahendamist vajavad.

09.07.2020 10.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto