Sisukord
Eesti
Postimees
04.07.2020
Eesti Skulskaja anonüümsusetus tõi tagasilöögi (35) Peaminister tänas kriisi lahendada aidanud inimesi Helme palkas rahapesu asjas appi FBI ja Interpoli eksjuhid Khalilovi auto jäi kord politseile tabamatuks (1) Eesti lühiuudised Tõenäosus Eestis jackpot võita on neli protsenti Patarei hoov avatakse peagi rahvale Majandus Börsidel oli poolaasta, millist pole varem nähtud Mari poolaasta jäi negatiivseks Merenduse lühiuudised Välismaa Macron asendas populaarse peaministri tundmatu ametnikuga Covid-19 ravimi tootja lõikab pandeemiast suurt kasu Välismaa lühiuudised Hongkongi vabadus hävitati üleöö Seletamatu massisurm räsib Aafrika suurimat elevantide populatsiooni Arvamus Juhtkiri: vaktsiinisabas on miljardid inimesed Ülle Harju: Lenin, lõbunaine ja anastussammas (7) Parketikõlblikum, vaoshoitum ja mõõdukam? (7) Raske pea tõstab tüli Meie mees akadeemias (1) Alternatiiv lombakale demokraatiale (1) Sport Eestimaale tiiru peale tegev suusahunt: tahan ala rahvale taas lähemale tuua Kosmonaudid, poliitikud ja sportlased ehk Kelle järgi nimetatakse sporditrofeesid? Spordi lühiuudised Jaanus Kriiski kolumn. Spordi sotsiaalne roll ehk Maarjamäe jalgpallihalli tegelik võimalus Merendus Hara purjenoored seilasid Eesti tippu Merenduse lühiuudised Arter Peeter Mardna: arstina ei saa töötada, arst peab olema (3) Mõelge hoolega, enne kui sportides elu ohtu seate! Onu Bella on paradiisis. Kus on tema pärand? Unistus igavesest elust (1) Pakri saarte ilu pole nõrkadele (1) Soovid kodus süüa nagu restoranis? Külva salatit! Ootamatult lahe Jazz. Sõiduproov, kus selgub, kui väike saab olla kütusekulu Megamonitor Philipsilt (3) Bikiinimood – paljam kui kunagi varem! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Võim halvab inimese

4 min lugemist
Jaak Jõerüüt soovitab peaministril korraks unustada hästi ära õpitud poliitmehaanika ja vaadata olukorrale otsa lihtsalt inimesena. FOTO: Peeter Langovits

Kaitseministri kohalt «Kommarid ahju!»-särgi pärast 2005. aastal tagasi astunud Eesti suursaadik Rootsis Jaak Jõerüüt astus hiljuti välja ka Reformierakonnast.

Tellijale Tellijale

Seitse aastat tagasi kirjutasite Eesti poliitika argipäeva mõistes täiesti jahmatava avalduse ja astusite kaitseministri kohalt tagasi. Teie käik oli nii ebatavaline, et tegelikult toona teid ei mõistetudki.

Mõned mõistsid kõike, mõned ei mõistnud midagi. Arvamusi «miks ta seda tegi?» oli palju. Liigne tähelepanu läks särgile, ehkki sel oli oma roll. Ma ju kirjutasin, et olen rahulolematu riigi valitsemise viisiga. Valitsuses – olin nii Juhan Partsi kui ka Andrus Ansipi juhitud valitsuses – ei kuulanud erakonnad üksteist. Ministrid käitusid nagu parunid oma mõisas. Uues koalitsioonis hakati üksteisele kohe jalga taha panema. Skandaalid sumbusid.

03.07.2020 05.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto