Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.09.2020
Dokseriaali autor: laevad lihtsalt ei upu, kui keres pole auku Eesti Kurm: kinnimätsimise püha üritus ei lõpe (1) Auk laevakeres – ja senises tões Estonia huku uurimiskomisjoni liige ei usu kokkupõrget laevaga (2) Eesti lühiuudised Parvlaeva Estonia hukku hakatakse uuesti uurima (1) Estonialt pääsenu: kuulsin kriipimist ja nägin laeva kõrval suurt kogu Filmimeeskonda vapustas augu suurus Majandus Suurim puithoonete tootja: see, mis majaturul toimus, oli kõva jama Välismaa USA VALIMISED 2020. Maksudega sahkerdamine võib heidutada Trumpi toetajaid Välismaa lühiuudised Mägi-Karabahhis jätkus verevalamine Arvamus Ülle Harju: valupunkt riigikogu peeglis Edward Lucas: vaakumisse langedes Aimar Ventsel: kuhu on kadunud «teie»? Tarmo Soomere: tuleviku võti on elektrijaam minu aias Mait Klaassen: teadlaste ründamine on kohatu Ene-Margit Tiit: seaduste tähendus kriisi ajal Urve Palo: viie miljardi küsimus REGIONAALARENG ⟩ Tiit Kask ja Ain Hinsberg: Eesti turismiregioonid pole pärast koroonaaega enam endised REGIONAALARENG ⟩ Heli Tooman, Marit Piirman ja Gea Kammer: koroonaajastu turismiharidus turismi päästmas REGIONAALARENG ⟩ Karmen Paju: turismikorralduse tasandid tuleb ringi jagada REGIONAALARENG ⟩ Garri Raagmaa: Eestis on turismi arenguks ruumi Kultuur Kui sillerdav vesi võtab hinge Märt Avandi tahab teatriga inimesi muuta Sport PM PARIISIS ⟩ Pidu katku ajal: milline näeb välja koroona-ajastu tippvõistlus Euroopa metropolis? Tervis Tervise lühiuudised: teadlased murdsid lahti koroonaviirusega suhestuva geneetilise pagasi Neuroloog räägib, mis põhjustel kimbutavad Eesti inimesi peavalud ja kuidas neist võitu saada Meelelahutus Koomiks Sudoku

Evelyn Kaldoja: pessimismilained

2 min lugemist
Evelyn Kaldoja FOTO: Liis Treimann

Tundub, et meie valitsuse, eurosaadikute ja kodanikuühiskonna praktilise poole esindajad põllumeeste näol on teinud täiesti imetlusväärset tööd. Nad on teinud tänapäeval üsna haruldaselt heal tasemel Balti koostööd ning suutnud oma sõnumi kõrgeimal võimalikul tasemel hästi välja mängida. Kes vähegi kuulab, peaks nüüd teadma, et Balti kolmik on kasin ja tubli ning ELi põllumajandustoetustega on meile tõsiselt liiga tehtud. Kahjuks aga häirivad seda kuulamist paljudes teistes riikides kokku löönud sisepoliitilised pessimismilained.

Tellijale Tellijale

Tavaliselt mu lemmiklehtede hulka kuuluv Wall Street Journali Euroopa versioon sedastas eilses juhtkirjas laia joonega, et EL tahab anda 40 miljardit eurot Euroopa ühendusteede parandamiseks ning 15,2 miljardit haridusele, koolitusele ja noortele olukorras, kus kontinent olevat juba niigi rongirikas ja täis töötuid doktorikraadiga inimesi. Autor ilmselt pole kunagi proovinud kaheksatunnist «kiirrongi» Tallinnast Riiga ega olnud nende õnnetute välismaalaste seas, kes tuhakriisi ajal Eestist koju pääsemise võimalusi vaagisid.

Samuti pole ta ilmselt võtnud kaalumisele võimalust, et ebavajaliku doktori saaks ehk tööle aidata talle mõnd ühiskonnale vajalikku manuaalset oskust õpetades. Aga teda ilmselt väga minu argumendid ei huvitaks, sest talle olen ma lihtsalt küünik endisest Nõukogude Liidust, kelle jaoks vabaturu reeglid lõppevad seal, kus ühtekuuluvusfondid algavad.

28.09.2020 29.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto