Sisukord
Tartu
Postimees

Orgaanika rändab ikka prügilasse

3 min lugemist
Sortimise tulemus: vasakul puhta prügi enamusega prügihunnik, paremal pakendienamusega hunnik, ees paberi- ja papikuhil. Hunnikute juures seisavad (vasakult) Martin Pau, Laura Kivijärv ja Markus Pau. Taga­plaanil sortimata jäätmete hunnik (tume) ja meditsiinijäätmete hunnik (hele). FOTO: Kristjan Teedema

Piraka prügihunniku nõlva löödud reha jääb pärast paari hoogsat tõmmet nõutult lösutama. Tamme- ja annelinlaste olmeprügist moodustavad suure osa sõna otseses mõttes puder ja kapsad, mille õige koht peaks olema kompostis.

Tellijale Tellijale

Prügiauto pressi all üsna ühtlaseks mögaks muutunud segajäätmete jõllitamine ei anna vastust küsimusele, miks Tartus köögijäätmeid ikka veel eraldi kastidesse ei koguta ning 80 kilomeetri kaugusele Tormasse või 130 kilomeetri kaugusele Väätsasse veetakse. Ohkan, kirtsutan nina ja pistan töösõrmised hapukalt-imalalt lehkavasse rokka.

Enamik prügist, mille Aardlapalu jäätmelaadimisjaama haldav Veolia Tartu Postimehe eksperimendiks eraldas, on kas poekilekottides või mustades prügikottides. Need tuleb ükshaaval rehapiide või sõrmedega puruks kiskuda, sisu laiali puistata ning taaskasutatav eraldi hunnikuisse tõsta: toidupakend, paber-papp, metall ning klaastaara.

14.08.2020 15.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto