Sisukord
Arvamus
Postimees
13.07.2020
Maanteeamet sõdib sõidueksamiaja müüjatega (4) Eesti ERMil miljon eurot puudu (5) Eesti lühiuudised Paadunud kelm tegutseb jälle (2) Aiarebaste nunnutamine võib lõppeda raske haigusega Majandus Renditööandjad nõuavad riigilt seadusemuudatusi (7) Majanduse lühiuudised Kaubavahetus vähenes järsult ka maikuus Eesti veofirmad ei kipu enam Venemaale tankima (3) Välismaa VIDEO ⟩ Naabreid hirmutab lätlaste kummaline sõidukultuur (58) Automaksu kehtestamine ajas leedulased vihale (2) Trump päästis vana sõbra vanglast PILTUUDIS ⟩ Poola valis presidenti Kuberneri vahistamisele vastati meeleavaldustega Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: tööjõurent kontrolli alla (1) Henri Zeigo: hiinameelne ülikool (3) VÄITLUS ⟩ Kas lobistidele peaks tegema kohustusliku registri? Indrek Koppel: valmistudes teiseks laineks – Iisraeli õppetunnid (10) Sergei Metlev: Facebooki surm (1) Heinrich Suik: energeetika varustatuse vähikäik (2) Kultuur Pärast kriisi tagasi piraadilaeval Eluvett ja surmarüübet Elevandi kõrtsist Sport Spordi lühiuudised Rallitest vajab planeerimist ja koostööd, kuid on sõitja arenguks ülioluline Mercedes rõõmustas, Ferrari kurvastas Eesti vormelitalent teeb karjääri tiimijuhina Tartu Lastel tuli koroonaproovide pärast loobuda kingitud kõnnirobotist Liiga suureks peetav kool läheb ikka remonti Oma Manhattan jääb tartlastele vaid unistuseks (2) Raadil kostis jälle vikati luiskamist ERM koondab sügisel töötajaid ja vähendab lahtiolekuaega Emajõgi tõi kokku palju rahvast Tartu lühiuudised Raju lõhkus tuuliku ja autoklaasi Vorbusest saab Tartu uus linnajagu Kirjandusmuuseumi direktori kohusetäitja: ma ei ole tulnud siia asutust kinni panema Meelelahutus Koomiks Sudoku

Silver Meikar: Harta ei lahenda poliitskandaale

2 min lugemist
Silver Meikar FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Presidendi kokku kutsutud ümarlaual ei arutatud rahastamis- ega valetamisskandaali. Õige kah! Eesmärk oli ju välja selgitada valdkonnad, mida tuleks seaduste parandamise teel muuta, ning arutada, kuidas alternatiivseid meetodeid kasutades anda võimalus võimalikult paljudele osaleda arutlusel. Erakondade varjatud rahastamis skeemid, vassimine ja «Harta 12» on kolm eri teemat, mis kokku sidudes tekitab umbsõlme.

Tellijale Tellijale

Rahastamisskandaal: erakonnad on kasutanud erinevaid varjatud annetamise skeeme ning usalduse taastamiseks on vaja avaldada raha päritolu ja lõpetada varjatud annetusskeemide kasutamine. Valetamisskandaal: juhtivpoliitikud on valetanud õiguskaitseorganitele ja avalikkusele ning usalduse taastamiseks on vaja seda tunnistada ja võtta poliitiline vastutus. Harta protsess: demokraatia mehhanismid ei toimi piisavalt ning avatud arutelu kaudu tuleb leida lahendused kitsaskohtadele.

Neid kolme teemat seob ühine eesmärk: peatada süvenev demokraatia- ja usalduskriis ning teha seda poliitilise kultuuri parandamise ja demokraatliku süsteemi tugevdamise kaudu. Demokraatias pole oluline mitte üksnes see, millised on poliitilised otsused, vaid ka see, kuidas nendeni jõutakse. Nii võibki presidendi kokku kutsutud ümarlaud panna aluse täiesti uuele ja tasakaalukamale poliitika toimimise mudelile, kus vabakonnal ja kodanikel on suurem sõnaõigus.

11.07.2020 13.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto