N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Megasild jääb unistuseks

Facebook Twitter
Comments
Vaade Messina väinale. Kui rippsilla plaanist lõplikult loobutakse, peab mandri ja Sitsiilia vahel liikuma nii nagu seni – praamide ja lennukitega.
Vaade Messina väinale. Kui rippsilla plaanist lõplikult loobutakse, peab mandri ja Sitsiilia vahel liikuma nii nagu seni – praamide ja lennukitega. Foto: Wikipedia.org

Alates 1981. aastast on Itaalial üks teostamata unistus – sild üle Messina väina Mandri-Itaaliast Sitsiilia saarele. Sillaehitust on plaanitud aastasadu, aga alles eelmise sajandi teisel poolel pandi paika konkreetsed projektid. Viimastel aastatel on hakanud selguma aga karm tõde – seda silda ei saa nähtavasti kunagi olema.

Sillaehituse lubas suure suuga lõpule viia endine peaminister Silvio Berlusconi, aga ka tema lubadused ei saanud teoks. Tegemist on liiga kuluka ja paljude inimeste arvates ka mõttetu projektiga. Algselt plaaniti sillaehitusele kulutada 3,8 miljardit eurot, siis käis jutt juba 6,5 miljardist, kuid viimased arvutused on näidanud, et vähem kui kaheksa miljardi euroga silda valmis ei ehita.

Sillaga seotud ettevõtmised on Itaalia riigile praeguseks maksma läinud juba umbes 600 miljonit eurot ning kuna silla ideed edasi kandev aktsiaselts Stretto di Messina S.p.a. endiselt eksisteerib, siis kulutatakse taas Itaalia moodi ka raha – teostamatutele unistustele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles