R, 31.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Alo Raun: president ja Michalgate

Alo Raun
, vanemtoimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alo Raun
Alo Raun Foto: Mihkel Maripuu

Kuidas jääda võimule olukorras, kus kogu ühiskond on pöördumas sinu vastu? Selleks on mitu viisi. Vanas Roomas korraldati näiteks selliste meeleolude ilmnedes pidustusi, rahvale jagati leiba ja tsirkust, kuni ta ärritavad teemad unustas.

Teine tuntud nipp on rünnata välisriiki kas sõnades või lausa tegudes – nii nagu Bill Clinton vaigistas väidetavalt Iraagi ja teiste riikide pommitamisega Monica Lewinsky afääri või kuidas Vladimir Putin on kindlustanud oma riigisisest võimu, norides tüli pea kõigi naaberriikidega, alustades Eestist ja liikudes piiri mööda Gruusiani.

Tänapäeva väikeses majanduskriisi-Eestis on aga raske emba-kumba taktikat kasutada. Pole kulda, pole tanke. Nii pole ka ime, kui Reformierakond, see va Keskerakonna ja Res Publica musterõpilane, oma hiljutise ülbamis- ja salgamistaktikaga mõtlevad pead ja massid nii välja vihastas, et tundus juba, et varem kangutamatuna tundunud isikud hakkavad lendama. Murdumishetk oli väga lähedal, juba tehti vihjeid… ja siis teatas president, et kutsub Hartacused Jääkeldrisse; täpselt samal päeval, mil istub koos Reformierakonna juhatus.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles