P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Elektrifirmade ahnus keelu all

Andrus Karnau
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Foto: Repro

Konkurentsiamet leiab, et elektrivõrgufirmad ei tohiks üldteenusena müüa elektrit kodumajapidamistele ja väikefirmadele suurema juurdehindlusega kui ettevõtete börsihinnaga pakettides. Ameti energeetikateenistuse juhataja Külli Haab ütles, et nad ei kooskõlasta võrgufirmade üldteenuse marginaali, vaid kontrollivad selle suurust hiljem. Tema sõnul kujuneb see aasta keskmisena.

Kui suur see juurdehindlus saab olema, millega võrgufirmad üldteenust pakkuda tohivad, pole reguleeritud. Kui konkurentsiamet oma hilisema kontrolliga leiab, et mõni võrgufirma on liiga suurt juurdehindlust küsinud, võib amet teha ettekirjutuse. Tarbijatelt alusetult nõutud raha ei kohusta keegi tagastama.

Haab selgitas, et üldteenuse marginaal peab katma elektrifirma põhjendatud kulud ja andma firmale ka mõistliku kasumi. Mis on ühe või teise suurus, pole esialgu täpselt teada. Elektrifirmade mõistlikuks kasumimääraks on konkurentsiamet seni lugenud 7,83 protsenti.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles