Sisukord
Tartu
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Juhtkiri: lubaduste unustamine on lubamatu

2 min lugemist
FOTO: SCANPIX

Kui ullike suvatseks küsida, miks on inimestele tarvis palka, oskas iga tark vastata: selleks, et elada. Kas ära elada või hästi elada, sõltub palga suurusest. Tartu lasteaiatöötajate palk lubab kuidagimoodi ära elada, sest nende rahakotti jõudev 497 (bruto 621)  ja 290 (365) eurot kuus enamat ei võimalda. Niisugused on kõrgharidusega õpetaja ja õpetajaabi palgad.

Tellijale

Neist on paaril viimasel nädalal palju räägitud ja mõnda ka tehtud. Tartu poliitikaelus juhtus midagi erakordset: volikogu kaheksast komisjonist viis soovitasid linnavalitsusel 2013. aasta eelarve eelnõu enne arutelu volikogus üle vaadata, sest vaatamata antud lubadustele polnud seal õpetajate ja abiõpetajate palgatõusu ette nähtud.

On räägitud, et lasteaiaõpetajad peaksid olema kooli nooremõpetajaga palga poolest ühel pulgal (viimaste palk uuel aastal tõusebki, alampalk 715 eurot). Sama kinnitas aasta tagasi linnavolikogus haridusala abilinnapea Tiia Teppan ja kinnitas ka nüüd, et linnavalitsus soovib endiselt maksta lasteaiaõpetajale nooremõpetaja palka, ainult et «iga asi tuleb omal ajal».

04.04.2020 06.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto