Sisukord
Eesti
Postimees
02.06.2020
Kohtla-Järve riigigümnaasiumil järjekord ukse taga Eesti Eesti lühiuudised Aller lubab põllumajandusse värsket verd Sotsiaaltöötajad lasid päranduseks saadud metsa linnurahu ajal maha võtta Jalgratturid lubatakse mõnele bussirajale Majandus Majanduse lühiuudised Euroopas levib mure välisinvestorite pärast (1) Sportlandi kauane juht lahkus ametist Välismaa Trump otsib rahutustele vasturohtu Välismaa lühiuudised India ja Myanmari piiriga eraldatud naga hõimud igatsevad ühtset riiki Testitüli lõhkus Rootsi poliitilise üksmeele Arvamus Juhtkiri: nina piima sisse Toomas Verrev: aktivistid lähevad liiale (1) Urve Läänemets: tasuta haridust pole olemas Marek Strandberg: avanss Tallinnale Karina Auli: kui aku sai tühjaks Tarmo Pikner: isik või andmed? Kultuur Kultuuri lühiuudised Suurem kui surm Broadway avamise vastu on… publik Sport Karl Jakob Heina positiivne aasta Londoni Arsenalis Spordi lühiuudised Mustanahalised sporditähed on tagajalgel: millal nähakse meid inimeste, mitte ohuna? (2) Tervis «... et saada pruuniks, teiseks juuniks»* – kas ikka peaks? Tervise lühiuudised Tartu Tudengid pääsevad kooli läbi kontrollpunkti Jüri Saar: tornhooned kui kriiside monumendid Lenne Rähn-Kuusik ja Ingrid Sahk: barbaarsus puhkemetsa kallal peatses kultuuripealinnas Rattaringluse kasutajad saavad nüüd osta tunnipileti Kaks pluss kaks reegli tõttu ripub kirves kinode kohal Tartu lühiuudised Uus Põltsamaa lasteaed võib kerkida lauluväljaku asemele Õpilaste raamat pälvis presidendilt tunnustuse Võltsmett on võimatu silma järgi ära tunda Kuidas lapsed laulsid ennast ajalukku Meelelahutus Koomiks Sudoku

Piirkonnal voli otsustada pisikulutuste üle

3 min lugemist
Enamiku parteiraha kulutamise üle otsustavad keskkontorid Tallinnas. FOTO: Pm

Erakonnakontorid lasevad maapiirkondi enamasti rahastada üksnes liikmemaksudest.

Tellijale Tellijale

Parlamendierakonnad kinnitavad küll ühest suust, et erakond, see ongi ju piirkondade kogum, kuid lähemal uurimisel selgub, et rahakotti valvab kiivalt keskkontor ning maakonna taseme piirkonnaorganisatsioonide eelarvetes on kindel tuluallikas üksnes liikmemaksud.

Veelgi enam – osakondadel, mis on n-ö valla taseme organisatsioonid, ei pruugi parteides üldse mingit oma raha olla. Nende vajadusi kaetakse tavaliselt vastava piirkonna tuludest, mis on niigi võrreldes kogueelarvetega suhteliselt napid summad. Suuremad kulutused otsustab aga keskkontor, isegi juhul kui tegemist on muudes piirkondades tehtava tööga.

01.06.2020 02.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto