N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Linn otsib vanale vaimuhaiglale uut sisu

Jüri Saar
Linn otsib vanale vaimuhaiglale uut sisu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Staadioni 48 maja ehitati 1878. aastal Tartu ülikooli psühhiaatriahaiglaks, kuid praegu kuulub see linnale.
Staadioni 48 maja ehitati 1878. aastal Tartu ülikooli psühhiaatriahaiglaks, kuid praegu kuulub see linnale. Foto: Margus Ansu

Staadioni tänava endine vaimuhaigla võib saada koduks mõnekümnele psüühikahäirega inimesele, kes igapäevaelus vajaksid sotsiaaltöötaja pidevat tuge, kuid sellest hoolekandeasutusest jääb suure maja täitmiseks väheks.

Staadioni 48 maja, mis esialgu oli ehitatud Tartu ülikooli vaimuhaiglaks, jäi sõelale, kui riiklik aktsiaselts Hoolekandeteenused otsis Tartus kohta, kus pakkuda kerge ja keskmise vaimupuudega inimestele toetatud elamise teenust, rääkis Tartu abilinnapea Jüri Kõre.

Idee järgi elaks sellises hoolekandeasutuses üheskoos mõnikümmend inimest, kes on jaotatud kümmekonna liikmega peredeks, ja igat peret juhendaks sotsiaaltöötaja. Asutuse klientidel oleks oma tuba või tuba kahe peale. Selline asutus oleks vaimuhaiglas ja kodus elamise vahevariant.

Märksõnad
Tagasi üles