L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sajuvee tülikuse saab pöörata iluks ja kasuks

Martin Pau
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Sajuvett imav mätaskatus ning vett koguv ja ära juhtiv väheldane kanal Rootsis Malmös Augusten­bor­gi rohekatuste botaanikaaias. Niisugused näited on Skandinaavias kaunis tavalised.
Sajuvett imav mätaskatus ning vett koguv ja ära juhtiv väheldane kanal Rootsis Malmös Augusten­bor­gi rohekatuste botaanikaaias. Niisugused näited on Skandinaavias kaunis tavalised. Foto: Gen Mandre

Maaülikooli teadlased köidavad Pärnu ja Võru näitel tuleva aasta sügiseks kimpudeks ideed, kuidas vältida liigvee juhtimist kanalisatsiooni, hoides kokku raha ning pakkudes linnaruumis silmailu ja lusti.

Valingvihmade ja suurte suladega on linnad tihtipeale hädas veega, mis ei taha rentslist äravoolutorustikku mahtuda ja kipub tänavaid uputama või ähvardab rikkuda reoveepuhastusjaamade bioloogilise tasakaalu. Paljudes linnades puudub ainult sajuveele mõeldud torustik sootuks või on jõutud ehitada välja ositi.

Eesti Maaülikooli teadlased alustasid koos Läti Ruumilise Planeerimise Ühinguga tuleva aasta 31. augustiks kaante vahele saavat projekti. Eesmärk on pakkuda linnadele loodust matkivaid, inimsõbralikke ning kaua vastu pidavaid kuivendussüsteeme. Eestist on kaasatud Pärnu ja Võru, Lätist Riia ja Baldone.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles