Sisukord
Eesti
Postimees
03.07.2020
Nordica juht Erki Urva: kui riigilt abi ei saa, siis pakime pillid kokku (9) Eesti Estonia kriisi asub lahendama usaldusisik Valdur Laid: telekomi naasmine pole usutav Kõlvarti reform võtab linnasekretärilt kauase ameti (2) Eesti lühiuudised Mart Helme: presidendina oleksin kõva ütlemisega (56) 79 aastat Tõnissoni arvatavast surma-aastast (1) Suured haugid pääsevad pannilt (7) Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Venelased hääletasid referendumil seisaku poolt (6) Välismaa lühiuudised Kommentaar ⟩ Trumpi kihk olla Venemaale meele järele ohustab Baltimaade julgeolekut (2) Teadlased hoiatavad pandeemia potentsiaaliga seagripitüve eest Arvamus Juhtkiri: stabiilsus Putini moodi (14) Kommentaar ⟩ Kadri Tammepuu: hüljatud terviseamet (8) VÄITLUS ⟩ Kas Rail Baltic praegusel kujul on põhjendatud? (20) Lauri Mälksoo: «Putini pakike» Andrus Karnau: Astravetsi konflikti tamm (1) Urmas Nemvalts: päeva karikatuur Kultuur Kui põhjuseks pole armastus, on selleks järelikult raha? Suveauk. Bali saar teiselt poolt vaadatuna «Salmonid. 25 aastat hiljem»: film, mida polnud vaja (1) Sport MM-ralli unistus täitus, kuid palju on veel selgumisel (1) Rally Estonia peab maksma 100 000 eurot Prioriteetide muutus toob ralli Eestisse Eestlased F1-sarjas, Vetteli võimalik vaheaasta ja legendi hääbumine Tartu Tartu lühiuudised Tartu trammiutoopia hääbumine (1) Autovabaduse puiestee paljusid liiklejaid ei ärrita (3) Nikita Hruštšovi külaskäik Eestisse algas Tartust (3) Emajõgi pakub suvepäevadel seiklusi Jüri Laurson: kuhu jäi elektri varustuskindlus? (1) Pille Tsopp-Pagan: Eakate väärkohtlemine jääb sageli varju Ants Kask: rohepesu või ajupesu? (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Firmad nõuavad metallivarguste tõkestamist

2 min lugemist
Kaaneta jäänud kanalisatsioonikaev. FOTO: Mihkel Maripuu

Elion ja Elektrilevi pöördusid siseministeeriumi poole ettepanekuga kutsuda kokku ümarlaud, et tõkestada metallivarguseid ja ohjeldada illegaalset metallikokkuostu.

Tellijale Tellijale

Kuigi metalli kokkuostu kohtadele on kehtestatud ranged reeglid, mille järgi võib vastu võtta vaid teatud sorti metalli, ei ole Elioni ja Elektrilevi hinnangul asjad siiski kontrolli all. «Tehnovõrgu omanikud on omalt poolt teinud kõik vähegi võimaliku, et kaitsta oma vara õigusvastase ründe (varguste) eest, kuid samas ei ole võimalik üle võtta politsei ja riikliku järelevalve rolli,» märgivad nad pöördumises.

«Kuni on nõudlus metalli järele ning seda võetakse vastu suvalistelt isikutelt suvalisel kujul ilma igasuguse kontrollita ja tasutakse sularahas, ei ole oodata ka metallivarguste vähenemist ega probleemi lahenemist,» nendivad Elion ja Elektrilevi.

02.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto