Sisukord
Arvamus
Postimees

Ülo Kaasik: majanduses valitsegu tasakaal!

4 min lugemist
Ülo Kaasik FOTO: Peeter Langovits

Eesti majandus kasvab Eesti Panga prognoosi kohaselt nii käesoleval kui ka järgmisel aastal mõõdukas tempos nagu mullugi, tööpuudus väheneb ning inimeste sissetulekud kasvavad mõõdukalt, kirjutab Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik.

Tellijale Tellijale

Lõppenud aasta seostub paljudele valitsuste võlaprobleemidega, mis tõid mitmes riigis kaasa majanduslanguse. See omakorda aeglustas maailmamajanduse kasvu ning pärssis Eestigi eksporti. Väikeriigina on Eestile majanduslik avatus oluline, sest kõigi hüvede tootmine poleks Eestis majanduslikult mõttekas. Viimane tähendab aga seda, et suur osa majandusest sõltub väliskeskkonna arengust ning pelgalt sisenõudlusest juhitud kasv tähendaks märkimisväärsele osale majandusest paigalseisu, mistõttu saab pikaajaline kestlik kasv Eestis toetuda eelkõige eksportivale sektorile.

Eesti majanduskasvu hoidsid mullu üleval eelkõige tarbimine ja investeeringud. Tänavu on tarbimise ja investeeringute panus majanduskasvu tõenäoliselt juba nõrgem. Loodetavasti hakkab euroala võlakriis taanduma ning seetõttu tasapisi paranema välisnõudlus, mis omakorda toetab ekspordi kasvu.

04.06.2020 05.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto