R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lahkuda, kolida või pendeldada?

Nils Niitra
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Erinevalt lasteaiajärjekorras piinlevatest tallinlastest said Jõhvi kolinud Lillelehed panna oma lapsed äsja valminud uude lasteaeda, mille mänguväljak ajab ilmselt kadedaks lõviosa teiste lasteaedade juhid. Pildil ema Merit (vasakult), poeg Sandor, tütar Ronja Marii ja isa Andre.
Erinevalt lasteaiajärjekorras piinlevatest tallinlastest said Jõhvi kolinud Lillelehed panna oma lapsed äsja valminud uude lasteaeda, mille mänguväljak ajab ilmselt kadedaks lõviosa teiste lasteaedade juhid. Pildil ema Merit (vasakult), poeg Sandor, tütar Ronja Marii ja isa Andre. Foto: Margus Ansu

Paljud Tallinnas kanda kinnitanud riigiametnikud pelgavad ainuüksi mõtet teha sedasama tööd pealinnast eemal, ent on ka vastupidiseid näiteid.

2010. aasta lõpus Tallinnast koos perega Jõhvi tööle ja elama kolinud Andre ja Merit Lilleleht osutuvad oma positiivsusega Jõhvile lausa elavaks reklaamiks, samas ongi Viru vangla direktori pere pigem erand.

Andre Lillelehe sõnul mängis Jõhvi kolimise otsuse juures oma rolli ka asjaolude kokkusattumine – vanem laps Ronja Marii hakkas jõudma lasteaiaikka, kui isa võitis Viru vangla direktori konkursi. Erinevalt Tallinnast polnud Lillelehtedel ületamatuid probleeme Jõhvis lasteaiakoha leidmisega, sest just äsja oli seal valminud uus ja uhke lasteaiakompleks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles