T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Koolide tuleohutus jätab endiselt soovida

Jüri Saar
, reporter
Facebook
Comments
Vanemates koolimajades, nagu näiteks Reiniku kooli algklasside maja, on keerukas tuletõrjeuksi ajaloolisse interjööri sobitada. Reiniku koolis olid töömehed eilegi tuletõkkeuksi paigaldamas.
Vanemates koolimajades, nagu näiteks Reiniku kooli algklasside maja, on keerukas tuletõrjeuksi ajaloolisse interjööri sobitada. Reiniku koolis olid töömehed eilegi tuletõkkeuksi paigaldamas. Foto: Margus Ansu

Tartu kulutas mullu haridusasutustele tehtud ettekirjutuste täitmiseks üle miljoni euro, kuid ainuüksi 16 kooli tuleohutusnõuete täitmiseks kulub veel üle miljoni.

Tartu abilinnapea Tiia Teppan ütles, et koolidel on täitmata päästeameti ettekirjutusi 1,1 miljoni euro, lasteaedadel umbes 40 000 euro ulatuses. Kuid tervisekaitse ettekirjutusi on täitmata veel umbes 2,7 miljoni euro eest.

«Kogu aeg otsast teeme ja see, mis lõppenud aastal tehtud sai, on väga suur samm,» lisas abilinnapea Argo Annuk. «Rõhuasetus on ettekirjutuste täitmisel, kuid rahakott on meil selline, et kõigeks ühel aastal ei jätku. Kindlasti pingerida vaadatakse üle. Lõviosa ettekirjutustest on seotud tuletõkkeustega, mida jätkuvalt paigaldatakse.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles