E, 5.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hollande’i ootab ees katsumuste aasta

Facebook Twitter
Comments
François Hollande Élysée palees itaalia maalikunstniku Raffaeli teose «Heliodoruse väljaajamine templist» koopia taustal. Paljud prantslased näeksid meelsasti ka Hollande’i presidendipaleest lahkumas.
François Hollande Élysée palees itaalia maalikunstniku Raffaeli teose «Heliodoruse väljaajamine templist» koopia taustal. Paljud prantslased näeksid meelsasti ka Hollande’i presidendipaleest lahkumas. Foto: Reuters/ScanPix

Kehvad majandusnäitajad, pingeline sotsiaalne kliima ning vähene populaarsus – need on probleemid, millele president François Hollande peab alanud aastal lahenduse leidma.

2012 oleks pidanud olema Sotsialistliku Partei (PS) aasta. PS valitseb esmakordselt kõikidel poliitilistel tasanditel linnadest presidendini. Kuid olukord riigis seadis omad piirangud.

Kõik majandusnäitajad on murettekitavad: nullilähedane majanduskasv, poolteist aastat pidevalt kasvav töötus, tehaste sulgemine, nõrk konkurentsivõime ja suur riigivõlg. Lisaks on langenud president François Hollande’i toetus rekordmadalale tasemele, 39 protsendile, mis on ligi 20 protsenti vähem kui tema valitsemisaja alguses kaheksa kuud tagasi.  

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles