Sisukord
Arvamus
Postimees

Aavo Kärmas: võluvitsa võimupiirid

2 min lugemist
Aavo Kärmas. FOTO: Mihkel Maripuu

Nii nad siis avasidki meie elektrituru. Terve eelmise nädala teise poole saime lugeda, kuidas Eesti on Põhjamaade kalleima elektriga riik ning kuivõrd elektriturg on ikka avatud. See sunnib küsima, kas konkurents on selline võluvits, millena seda meile kujutatakse.

Tellijale Tellijale

Turu avamise mõju nii klientidele kui ka teenusepakkujatele on pikaajalisem. Need otsused, mis praegu tunduvad paljudele arusaamatud, võivad pikemas perspektiivis osutuda ainuõigeks. Selge on see, et senine turuvalitseja kaotab oma turuosa. Iga hetk võib turule tulla keegi, kes pakub midagi uut.

Eesti oli Euroopas esimeste seas, kes 2009 oma postituru avas, alates selle aasta algusest on oma turud avanud kõik ELi riigid. Oma töös puutun konkurentsiga kokku iga päev. Me oleme paratamatult sunnitud oma teenused ja tooted kohandama kitsamalt Põhjamaade ning laiemalt vähemasti Euroopa vajaduste ja ootustega. Baltikumist on saanud meie koduturg. Meie konkurendid ei ole enam ammu Eestist, vaid teiste riikide posti- ja logistikaettevõtted.

13.07.2020 14.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto