Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rein Kilk saab Pärnu Sadama ainuomanikuks

Rein Kilk. FOTO: Andres Haabu

Rein Kilgi ettevõte AS Transcom, millele kuulub 50 protsenti Pärnu Sadama aktsiatest, ostab esmaspäeval eelisostuõigust kasutades ära teise poole sadama aktsiatest, mis praegu kuuluvad Juhan Pihelbu ja Mati Einmanni aktsiaseltsile A&O. Tehingu hinda Kilk ei avalda.

Tellijale Tellijale

Veel möödunud aasta lõpus oli päevakorral vastupidine tehing: Kilk pakkus talle kuuluvaid aktsiaid A&O-le, kuid viimane pidas hinda liiga kõrgeks. «Kahjuks kehastus ostja müügiläbirääkimiste käigus väljapressijaks,» märkis Kilk eile, viidates, et pärast esialgsete läbirääkimiste nurjumist esitas Pihelbule kuuluv Pärnu Laevatehas Transcomi vastu pankrotiavalduse, tuues põhjenduseks 2010. aasta detsembris sõlmitud laenulepingust tuleneva nõude. «Kui kaasaktsionär esitab sinu vastu alusetu pankrotiavalduse, et arestitaks tema himustatav vara, on raske edasi head nägu teha,» lisas Kilk.

30.11.2021 01.12.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto