L, 2.12.2023

Rahvakogu asub otsima 500 otsustajat

Tuuli Koch
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Urmo Kübar.
Urmo Kübar. Foto: Peeter Langovits / Postimees

Täna asub Rahvakogu meeskond arutama, kes võiks olla need 500 inimest, kelle ülesandeks jääb märtsikuus üheskoos läbi arutada seni välja pakutud seaduseparanduste ideed ja valida välja parimad, misjärel jõuavad ettepanekud Toompeale.

Vabaühenduste liidu EMSL juhataja Urmo Kübar tunnistas, et talle isiklikult meeldiks kõige rohkem, kui valitaks juhuvalimiga pool tuhat inimest üle Eesti – eri vanuses, eri rahvusest, erineva sotsiaalse taustaga. Kübar tõdes, et see nõuaks korralikku eelarvet, kuna valimi peaks koostama professionaalne uuringufirma, lisaks tuleb üürida ruum, tasuda transpordikulud saartelt, Kagu- ja Kirde-Eestist kohale sõitjatele, samuti 500 inimese toitlustamine.

«Aga kui leitakse, et see on kõige parem kaasamise ja ühistöö vorm, et arutelu ei jääks ainult juba aktiivsete ühiskonnaliikmete jaoks, siis tuleb see raha leida,» ütles Kübar. «Ja mulle see meeldiks, see annaks hoopis teise kaaluga informatsiooni kui veebiarutelud või teised harjumuspärased vormid.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles