Sisukord
Arvamus
Postimees
04.06.2020
Segadus: 2+2-reegel ühistranspordis ei kehtigi? Eesti Kõlvart hakkas Tallinna sihtasutusi rappima Eesti lühiuudised President käis Marjamaa talus maasikal Mägrapere ukse tagant hakkab sõitma kiirrong Majandus Turg ootab Euroopa Keskpangalt täna tegusid Majanduse lühiuudised Kriis tabas naisi ja noori Inimesed naasevad poodidesse ettevaatlikult Välismaa Valge Maja valab õli tulle Välismaa lühiuudised Venemaa asub lähinaabrite kodanikele lahkelt topeltpasse jagama Arvamus Juhtkiri: iga üldistus on natuke vale Aimar Altosaar: riigikogu madallend Kadri Kaska, Maria Tolppa: Hiina interneti valitsemine ja suveräänsus Vivian Loonela: tugi ühisturule – ELi liikmete kindlustunne Liisa Pakosta: emade taskute kallale minna ei tohi (1) Kultuur Võitlus käib armastuse nimel Kunstihoone uus juht on põnevil Esimene esilinastus pärast kriisi Sport Spordi lühiuudised Mart Poom: Nõmme United tahab olla parim kasvatajaklubi, me ei pea nui neljaks Premium liigasse jõudma Kuidas mõjutab Soome ralli ärajäämine Lõuna-Eesti võistlust? Reis Hispaania õitseb, lõhnab ja ootab turiste Reisi lühiuudised Tartu Osa Vabaduse puiesteest läheb terveks juuliks autodele kinni Alar Karis: Raadi on kaugel, Toome kaugemal veel Toidujagajad hankisid külmiku ja laiendavad haaret Aivar Lainjärv sai teisel katsel vallavanemaks Tartu lühiuudised Kõhnade Eesti inimeste geenides peitus võti mõistmaks ülekaalu Tammeka vajab stabiilsemat mängupilti Tärkamise aeg Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tiit Pruuli: Kõrgõzstan. Suure Vene soojas süles

2 min lugemist
Kirgiisi karjus FOTO: Tiit Pruuli

Sõitsin läinud aastavahetuseks Moskvasse. Linn on endiselt, vaatamata marurahvuslaste rünnakutele ja Venemaa võimude administratiivsetele sammudele, täis Kesk-Aasiast pärit võõrtöölisi – гастарбеитер’eid. Venemaal töötamine on miljonitele kirgiisidele, kasahhidele, tadžikkidele, usbekkidele ja teistele ainuke võimalus oma peresid kaugel Kesk-Aasias ülal pidada.

Tellijale Tellijale

Lõin Moskvas lahti 28. detsembri ajalehe Pravda ja lugesin seda, mida Pravdast ikka võib lugeda. Muu hulgas artiklit «Kõrgõzstan koputab Venemaa uksele». Ja vägisi tulid meelde pealkirjad «Eesti töörahvas nõuab liitumist Nõukogude Liiduga». Loo autor räägib vanas tuttavas stiilis, kuidas vene ja kirgiisi rahvaste sõprus avaldub muu hulgas selleski, kuidas tähistatakse usu- ja riigipühi – ikka islami, õigeusu ja kommunistlik tähtpäev vaheldumisi.

Artiklis räägitakse, et Kõr­gõzstan on 2014. aastaks valmis ühinema Venemaa, Kasahstani ja Valgevene tolliliiduga. Artikkel tunnustab ja kiidab väikest ja vaest Kesk-Aasia riiki selle eest. Ses väikeses riigis elab kaheksa miljonit inimest, neist 70 protsenti on kirgiisid, 10 protsenti venelased ja 20 protsenti teised rahvad. 80 protsenti elanikest peab end muslimiks.

03.06.2020 04.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto