Sisukord
Tarbija
Postimees
10.08.2020
«Eesti on ju e-riik. Kuidas siis nii läks?» Eesti Eesti lühiuudised Katastroof nõudis 14 inimese ja lennufirma elu Eesti mee müük kasvas hüppeliselt Majandus Hinnalangus tuleb kasuks jõukamatele Dollar odavnes juuli teises pooles järsult Majanduse lühiuudised Välismaa Minsk jäi ärevalt ootama valimiste järellainetust Välismaa lühiuudised Liibanonlased nõuavad võimukandjate kõrvaldamist Instagrami-aktivistid paljastavad Egiptuse eliidi jõledusi Arvamus Juhtkiri: digiriigi kõikuv kuvand Tuuli Põhjakas: vajalik puhkus «tavalisest» Jürgen Ligi: Martin Helme huvide konflikt (3) Kaarel Vanamölder: kriisikevade õppetund? Lemmit Kaplinski: peatagem raudtee elektrifitseerimine Edward Lucas: õnn väljendada arvamust Kultuur Tartuffi soovitused: traditsioonilised lembeavaldused ja iseäralikud armastuslood Toomiku helged varjundid Sport Anett Kontaveit jahib karjääri teist triumfi Spordi lühiuudised Vundamendi ladumine võttis peatreeneri isegi korraks naeratama Lillemets rassis end üksinda maailmas teiseks, Alver tõukas Balta troonilt Tartu Napsumüügi piirang paneb pubid proovile ja ööklubid kinni Kätlin Konstabel: koroonajooksikud, mõistus ja tunded Unustage rohelised mehikesed! Metsatüli jõudis kohtusse (1) Tartu lühiuudised Ööd on siin mustad ja rahvast kõvasti vähem kui reedeti tavaliselt Raha ajas Naiivi pidajad ja majaomaniku tülli Õed püüavad mitte lasta elul endast üle sõita Kriis tõi juurde hulga linnaaednikke Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja küsib

1 min lugemist
Aire Tamvere Claudius õigusbüroo pärimisasjade jurist FOTO: Erakogu

Mul on välismaal üks kauge sugulane, kellel otseseid pärijaid nagu abikaasat ja lapsi ei ole, pole kunagi olnudki. Kuidas ma tema surma korral teada saan, kas ta on mind enda pärijaks määranud? Ja kui see nii on, siis mis ma pärandi kättesaamiseks tegema pean?

Tellijale Tellijale

Aire Tamvere
Claudius õigusbüroo pärimisasjade jurist

Vastavalt Eesti Vabariigis kehtivale pärimisseadusele viib pärimismenetluse läbi Eesti notar, kui pärandaja viimane elukoht oli Eestis. Kui pärandaja viimane elukoht oli välisriigis, viib Eesti notar pärimismenetluse läbi üksnes Eestis asuva vara suhtes tingimusel, et välisriigis ei ole võimalik pärimismenetlust läbi viia või välisriigis läbiviidav menetlus ei hõlma Eestis asuvat vara või Eestis ei tunnustata välisriigis koostatud pärimistunnistust.

Seega juhul kui teie kauge sugulane on juba mõnda aega elanud välismaal ja tema maine vara (pärandvara) asub ka välismaal, siis tõenäoliselt Eesti Vabariigi ametiasutustes teil tema pärimisasja puudutavate küsimustega tegeleda ei ole võimalik. Juhul kui pärandaja tegi testamendi välismaal, siis võib arvata ka, et Eestis asuvas pärimisregistris, kus on andmed kõigist siin koostatud testamentidest, selle dokumendi kohta mingit informatsiooni ei leidu.

08.08.2020 10.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto