R, 8.12.2023

Nõgene: nukuteater oleks pidanud kohe viga tunnistama

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kuna nukuteater tunnistas lavastuse «Puhh» autoriõiguste rikkumist ja palus selle pärast avalikult vabandust, lõpetab kultuuriministeerium selle juhtumi käsitluse. Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene kohtus eile kolleegidega justiitsministeeriumist, kus ühiselt tõdeti, et kuivõrd SA Nuku on tunnistanud oma süüd, pole põhjust edasiseks analüüsiks.

Selliste juhtumite vältimiseks tulevikus tuleb aga etendusasutustele teha koolitusi. «Nii teemegi Eesti Teatri Agentuurile ettepaneku korraldada seminar, kus tutvustatakse autoriõiguseseadust ja tuuakse asjakohaseid näiteid praktikast, et kõigi teadlikkust teemast parandada,» ütles Nõgene.

Kultuuriministeeriumi kantsler tänas lavakunstikooli teadurit ja teatriliidu aastapreemiate žürii liiget Eva-Liisa Linderit, kes juhtis tähelepanu kõnealusele juhtumile.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles