T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peapõrutuse saanud Oper peab mitu nädalat puhkama

Facebook Twitter
Comments
Andres Oper sai kohtumises Šotimaaga tugeva löögi vastu pead.
Andres Oper sai kohtumises Šotimaaga tugeva löögi vastu pead. Foto: Reuters/ScanPix

Kui Eesti jalgpallikoondis alustas eile lõuna paiku Šotimaalt tagasiteed koju, jäi ründajast raudvara Andres Oper veel Aberdeeni haiglasse uuringutele. Õhtul pääses aga temagi lõpuks oma Inglismaal asuvasse koju, kuid palliplatsilt peab ta vähemalt paar nädalat eemale hoidma.

Eesti koondise arsti Kaspar Rõivassepa sõnul peab mängus peapõrutuse saanud vanameister hoiduma esimesel nädalal igasugusest pingutusest. «Seejärel võib ta alustada vaikselt liigutamist, ent kui tekivad mingidki kõrvalnähud, tuleb minna uuesti kontrolli,» selgitas doktor. «Kui kõik läheb hästi, võib ta palliplatsile naasta kahe kuni kolme nädala pärast.»

Küprose klubis Famagusta Néa Salamís palliv Operi põrkas kolmapäeva hilisõhtul peetud Eesti ja Šotimaa maavõistluse esimesel poolajal palli eest võideldes peadpidi kokku šotlase Christopher Berriga. Kuigi 35-aastane eestlane jäi alguses mudasele murule lebama, kogus ta end kiiresti ja oli pärast arstidelt saadud turgutust valmis mängu naasma. Kõik näis olevat parimas korras, kuid vaheajal ilmnesid tal peapõrutusele viitavad nähud ning peatreener Tarmo Rüütli pidi tegema sunnitud vahetuse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles