K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Nõo tüdruk rajas Ugandasse kohviku

Aime Jõgi
, reporter
Nõo tüdruk rajas Ugandasse kohviku
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
MTÜ Mondo vabatahtlik Siisi Saetalu hoiab pildil kohviku silti Pop Up. Pop up tähendab esilekerkimist või väljailmumist. Ülejäänud inimesed sel pildil on kohviku töötajad ja saksa vabatahtlikud. Kohvik töötab sotsiaalse ettevõttena, mis tähendab, et ärist ei võeta välja tulu, vaid see investeeritakse ettevõtte arengusse, ning et kohvik annab tööd erivajadustega kohalikele noortele.
MTÜ Mondo vabatahtlik Siisi Saetalu hoiab pildil kohviku silti Pop Up. Pop up tähendab esilekerkimist või väljailmumist. Ülejäänud inimesed sel pildil on kohviku töötajad ja saksa vabatahtlikud. Kohvik töötab sotsiaalse ettevõttena, mis tähendab, et ärist ei võeta välja tulu, vaid see investeeritakse ettevõtte arengusse, ning et kohvik annab tööd erivajadustega kohalikele noortele. Foto: Kullar Viimne

Uganda pealinnas Kampalas avab igal hommikul kell 11 uksed kohvik Pop Up. Hoovivärava lükkab lahti teenindaja Frederick Osiya ning kokk Andrew Aloro on sel ajal juba köögis banaaniputru keetmas.

Menüüs on riisitoite ja lihahautisi, eelroana pakutakse liha-  või köögiviljatäidisega pirukaid samosasid, joogiks kohvi, teed ning karastusjooke.

Tartuga on teema seotud sel määral, et kohviku asutamise taga on ühe Nõost pärit tüdruku, antropoloog Siisi Saetalu töö vabatahtlikuna ning kohviku äriplaani on aidanud lihvida Vilde lokaali pidajad Priit Rei­man ja Lauri Kasemets.

Märksõnad
Tagasi üles