Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Endised siseministrid: Kama kaks

Toomas Varek. FOTO: Arvet Mägi

Mullu 21. novembril algatas vabariigi president niinimetatud Jääkeldri protsessi, mille eesmärk on kutsuda poliitikuid üles oma tegevusi ja otsuseid põhjendama. Pea kolme ja poole kuu möödudes ei ole presidendi initsiatiiv kuidagi mõttena kandmas. Seda näitab politsei- ja piirivalveameti peadirektori valiku protsess, mis on läbi viidud viimaste kuude jooksul siseministri eestvedamisel.

Tellijale Tellijale

Pärast peadirektor Raivo Küüdi avaldust vabatahtlikult sunniviisiliselt lahkuda pole siseministri toimingud hämmastanud mitte vaid siseturvalisuse valdkonnas töötavaid inimesi, vaid kogu ühiskonda. Alustades kandideerimistingimuste laiendamise või avaliku konkursi nurjunuks tunnistamisega – põhjendused on ebapiisavad või üldse puuduvad. Kõik see on päädinud oma parteikaaslase Priit Kama tõusmisega ainukeseks peadirektori kandidaadiks.

23. veebruari Saarte Hääle arvamusrubriigis kirjutab Saare maavanem Kaido Kaasik (IRL):

28.01.2022 29.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto