Sisukord
Tartu
Postimees
03.04.2020
Saarlastel tärkab lootus masstestimiseks Eesti Eriolukord tõmbas keset Euroopa Liitu eraldusjoone (18) Eestisse jõudis esimene ports isikukaitsevahendeid Koroonaviirus pani kaevanduse seisma Riik kiirendab kiire interneti jõudmist maale Juuksed kasvavad eriolukorras pikemaks Majandus Valitsus üritab kriisi leevendada raha abil (2) Kaks ettevõtjat kolmest plaanib töötajate palka kärpida Naftasõda nõudis esimese ohvri Välismaa Kolm Kesk-Euroopa riiki rikkusid põgenikeseadust Itaalia arstid poevad Armani kaitseülikondadesse Noorele koroonaohvrile sai saatuslikuks paanika Epideemiavastane võitlus suurendab Moskva linnapea Sergei Sobjanini mõju Rohelisel Mandril on puhkenud maniakaalne ostupaanika Wuhanis kremeeriti tavalisest mitu korda rohkem inimesi Arvamus Olesja Lagašina: tahaks sisulist kriitikat Peeter Roosma: inimõiguste konventsioon kehtib ikka Tarmo Soomere: andmete peitmine toob inimohvreid (6) Katri Raik: õlitehas ei ole Ida-Viru päästepakett Veiko Kommusaar: kaasata tuleb kogu korrakaitsevõimekust Sergei Metlev: vene küsimuse koroonavärving Juhtkiri: sild üle seisaku (1) Kultuur Kultuuri- ja spordivaldkonna kriisipaketis on 25 miljonit Kes saavad küsida kulka eristipendiume? Romaan, mis aimas pandeemiat ette (1) Luuseri tundeline teekond Sport «Pigem surra jalgel kui elada põlvili.» Tartu Nikolai Põdramägi: me võidame koroona (1) Tarmo Punger: arvestagem, et igaüks meie seast võib olla viirusekandja! (2) Marika Saar: lasteaednik eesliinil Kaubaks läks tühi krunt, kuid mitte vana maja (1) Ühe vaba töökoha kohta on meil üle kümne töötu Erkki Kõlu vaatab üle oma WC-paberi- ja seebivarud Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Parim robot alistus parimale tiimile

2 min lugemist
Romy Keiko Karjusel ja Anton Zapo­rozhetsil Liivalaia gümnaasiumi kolmandast klassist ei läinud laupäeval Ahhaa keskuses peetud robootikavõistlusel küll kõige paremini, kuid nad olid finaalis ka ühed nooremad osalejad. FOTO: Margus Ansu

Tallinna koolide õpilastest koosneval Robootika.com võistkonnal oli võidumaitse suus juba enne autasustamist. Tulemust siis veel teada ei olnud, aga robot tegutses hästi ja tunne oli õige.

Tellijale

Robootika.com oli üks laupäeval Ahhaa keskuses võistelnud 20 Eesti parimast robootikavõistkonnast, kes pingutasid meistritiitli nimel ning mis veel olulisem, püüdsid piletit Saksamaal peetavale võistlusele, et seal kogu maailmast tulnud võistkondade hulgas Eestit esindada.

Võistluse jaoks tuleb täita kaks ülesannet: kirjutada põhjalik projekt, kuidas robotitega mingisugust elulist probleemi lahendada, ning ehitada Lego komplektist robot, mis lahendab mängulaual ette antud ülesandeid kahe ja poole minuti jooksul ning kogub punkte.

02.04.2020 03.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto