E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lavastus avab helilooja elamata jäänud elud

Raimu Hanson
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Lavastuses «Autori surm» tuleb mängu ka kitarr, kuid suurem osa muusikalisest kujundusest kõlab arvutisalvestistelt. Pildil jälgib lavastaja Ivar Põllu (paremalt) näitlejate Mart Aasa ja Helgur Rosenthali dialoogi.
Lavastuses «Autori surm» tuleb mängu ka kitarr, kuid suurem osa muusikalisest kujundusest kõlab arvutisalvestistelt. Pildil jälgib lavastaja Ivar Põllu (paremalt) näitlejate Mart Aasa ja Helgur Rosenthali dialoogi. Foto: Margus Ansu

Ivar Põllu käes oli purk mett. Mõne minuti pärast algas tema lavastuse «Autori surm» proov. Nii et rekvisiit? Ei olnud, mesi läks tee sisse. Ja tõesti, nagu läbimängus selgus, lavastus ei ole mesine.

Valmiv lavastus Tartu Uues Teatris ei ole ka muusikal või kontsertetendus, nagu võiks oletada sellest, et peategelaseks on Raimond Valgre.

Jumaliku andega muusiku ja helilooja sünnist möödub tänavu 7. oktoobril 100 aastat ja surmast 31. detsembril 64 aastat. Ta suri Tallinnas. Muu hulgas on «Autori surmas» ka Raimond Valgre muusikat, aga Ivar Põllu sõnul on lavastus hoopis valikutest ja juhustest.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles