N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mees teab, mis naised õhku tõstab

, tartu@postimees.ee
Facebook
Comments
Mart Enneveer
Mart Enneveer Foto: TPM

Mart Enneveer on hariduselt bioloog, täpsemalt ihtüoloog. Kaladest suuremat huvi on talle aga pakkunud lennundus ning praegu on ta Eesti lennuakadeemia lennundustegevuse ja keskkonnakaitse professor. Naistel on lennunduse ajaloos oma peatükk ja Enneveer tunneb seda hästi.

Enneveer nendib, et tegelikult sobivad naised lenduriteks ja iseäranis lennujuhtideks isegi paremini kui mehed, sest nad alluvad paremini distsipliinile, neis on täpsust ja kohusetunnet. Tal on täpne arvepidamine kõigi Eesti tegevate naispilootide kohta. Meeste kohta muidugi ka.

Esimene Eestist pärit naislendur Ljubov Golantšikova sai piloodipaberid juba enam kui saja aasta eest – oktoobris 1911. Muide esimene Eestist pärit meessoost lendur ei edestanudki teda palju: Pärnus sündinud Theodor Meybaum sai kutsetunnistuse vaid kaheksa kuud varem.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles